Analog ubat untuk Ketotifen alergi

  • Klinik

Ketotifen adalah ubat yang digunakan untuk pelbagai manifestasi alahan. Ia adalah penyekat antihistamin, mengurangkan serangan asma dan alahan. Cara penggunaan ubat ini bergantung pada bentuk pelepasan..

Ketotifen telah membuktikan dirinya dengan baik dalam rawatan bukan sahaja pesakit dewasa, tetapi juga kanak-kanak. Dalam artikel ini kita akan cuba menjawab persoalan sama ada ubat ini mempunyai analog dan adakah ubat yang lebih berkesan untuk alahan..

Maklumat umum mengenai ubat itu

Ubat ini tergolong dalam kumpulan ubat anti-asma. Ia mempunyai kesan penstabilan anti-alergi dan membran. Bahan aktif utama adalah ketotifen fumarate.

Ubat ini boleh didapati dalam pelbagai bentuk: tablet, kapsul, sirap dan titisan mata. Perbezaan utama mereka adalah petunjuk penggunaan, dos dan jumlah bahan aktif dalam komposisi. Laktosa, kanji, magnesium stearat boleh hadir sebagai bahan bantu. Titisan tersebut mengandungi natrium hidroksida, dextran, Trilon B dan komponen lain.

Mekanisme tindakan Ketotifen didasarkan pada penekanan pergerakan ion kalsium, penurunan jumlahnya dalam sel mast (sel-sel sistem imun), dan menyekat penyebaran alergen. Semasa rawatan, kandungan eosinofil pesakit menurun (mereka diaktifkan semasa reaksi alergi) pada sistem pernafasan. Ubat ini mempunyai kesan anti-asma, menghentikan bronkospasme.

Kepekatan puncak bahan aktif dicatat 2-3 jam selepas pengambilan, dan sekiranya menggunakan titisan mata - setelah 8-12 jam. Metabolisme berlaku pada sel hati, ubat ini dikeluarkan dari badan terutamanya dalam air kencing (separuh hayat adalah dari 3 hingga 48 jam).

Bergantung pada bentuk pelepasan, indikasi penggunaan Ketotifen berbeza. Ketotifen dalam bentuk tablet atau kapsul diresepkan untuk:

Ketotifen dalam bentuk sirap digunakan terutamanya untuk pesakit kanak-kanak, petunjuk utama adalah:

  • rhinitis alergi dan konjungtivitis;
  • rawatan asma alahan yang kompleks;
  • dermatitis atopik dan urtikaria.

Kontraindikasi termasuk hipersensitiviti terhadap komponen ubat, kehamilan dan penyusuan..

Kadang-kadang pesakit semasa rawatan mungkin mengalami gejala yang tidak menyenangkan seperti:

  • mengantuk;
  • rasa kering di mulut;
  • pening dan sakit kepala;
  • gangguan usus;
  • sawan (terutamanya untuk pesakit kanak-kanak);
  • mudah marah;
  • disfungsi hati (sangat jarang berlaku).

Biasanya, gejala ini muncul secara spontan dan hilang juga. Sekiranya mereka tidak pergi lama, maka anda perlu berhenti mengambil Ketotifen dan mendapatkan nasihat perubatan.

Arahan penggunaan menunjukkan bahawa Ketotifen dalam bentuk tablet harus diambil sebelum makan dengan sedikit cecair. Untuk orang dewasa dan kanak-kanak selepas usia 12 tahun, 1 tablet diresepkan 2 kali sehari. Apabila kesan penenang meningkat, disarankan untuk meningkatkan dos secara beransur-ansur selama seminggu, bermula dengan 1/2 tablet. Dalam kes ini, Ketotifen diambil sekali sehari. Ini paling baik dilakukan sebelum tidur. Oleh itu, dalam 7 hari, meningkatkan jumlahnya menjadi 2 mg sehari.

Ubat dalam bentuk sirap diresepkan untuk kanak-kanak berumur 12-36 bulan. Dos harian dikira 0.25 mg untuk setiap kg berat badan anak, dibahagikan kepada 2 dos yang sama (selang waktu sekurang-kurangnya 8-12 jam). Jumlah yang dibenarkan tidak lebih daripada 10 ml sirap. Ia boleh dicampurkan sedikit dengan air atau susu ibu.

Titisan mata diresepkan kepada pesakit dari 3 tahun. Mereka mesti dimasukkan dengan teliti ke dalam kantung konjungtiva, 1 tetes dua kali sehari. Tempoh rawatan bergantung pada sifat penyakit dan dapat bertahan lama. Kesan terapeutik muncul hanya 14-21 hari selepas permulaan rawatan. Kursus purata adalah 60-90 hari.

Ubat ini dijual dengan resep, harga rata-rata Ketotifen berbeza dari 50 hingga 350 rubel, bergantung pada bentuk pelepasan dan pengeluar.

Sifat positif dan negatif

Antara kelebihan menggunakan Ketotifen adalah:

  • kemungkinan penggunaan pada kanak-kanak dari usia 12 bulan;
  • kemampuan;
  • kesan terapeutik yang cepat;
  • pelbagai bentuk pelepasan.

Walaupun terdapat banyak kelebihan, ubat ini juga mempunyai kekurangan yang ketara:

  • tergolong dalam kumpulan bentuk dos antihistamin generasi lama;
  • hasil yang berpanjangan berlaku dengan rawatan yang panjang;
  • dilarang digunakan oleh ibu mengandung dan menyusui;
  • mempunyai sebilangan besar kesan sampingan, terutamanya apabila dos yang dibenarkan melebihi.

Sebelum menggunakan ubat ini, pastikan anda berjumpa dengan doktor anda..

Analog

Analog lengkap untuk bahan aktif ialah Ketof, Stafen dan Frenasma. Antara ubat lain dalam bentuk tablet, Zaditen (juga tersedia dalam bentuk titisan mata) dan Positan dapat dibezakan, kos rata-rata mereka adalah 300-400 rubel.

Dalam bentuk sirap, Claritin, Zaditen, Eden, Erius adalah analog Ketotifen. Harga rata-rata mereka di farmasi adalah dalam lingkungan 300-600 rubel. Hanya seorang doktor yang memutuskan untuk mengganti Ketotifen dengan ejen lain.

Perbandingan Ketotifen dengan Antihistamin Lain

Ramai pesakit sering mempunyai soalan: ubat mana yang lebih baik: Ketotifen, Loratidin atau Suprastin. Seperti yang dinyatakan di atas, Ketotifen tergolong dalam antihistamin generasi lama. Hari ini, doktor lebih cenderung untuk menetapkan Loratidin atau Suprastin.

Mereka tidak menyebabkan begitu banyak kesan sampingan, ia dibenarkan untuk digunakan pada bayi. Perlu diingat bahawa Suprastin juga tersedia dalam bentuk suntikan, yang sangat penting apabila suhu badan anak meningkat dengan ketara dengan alergi. Dalam kes ini, suntikan dengan Analgin dilakukan..

Ubat ini jauh lebih mahal daripada Ketotifen, tetapi kesan terapeutiknya jauh lebih cepat. Kelemahan Suprastin adalah dilarang menggunakannya untuk kanak-kanak di bawah 36 bulan. Diizinkan untuk mengambil Ketotifen bersama Suprastin secara serentak, tetapi hanya mengikut skema ketat yang ditetapkan oleh doktor yang menghadiri.

Penilaian antihistamin

Antara ubat yang paling berkesan pada masa ini adalah:

  1. Cetrin. Terdapat dalam bentuk tablet. Tidak menyebabkan rasa mengantuk. Kesannya datang dengan cepat. Ubat ini tidak mempunyai kesan toksik pada sel hati.
  2. Claritin. Tidak mempunyai kesan penenang. Boleh digunakan oleh orang yang memandu kenderaan. Ia diresepkan untuk pelbagai bentuk alahan.
  3. Fenistil. Terdapat dalam pelbagai bentuk: titisan, tablet, salap dan gel. Boleh digunakan untuk merawat orang dewasa dan kanak-kanak. Alat ini tergolong dalam antihistamin generasi pertama.
  4. Sejarah. Ia mempunyai kesan terapi jangka panjang (sehingga 3 minggu). Walau bagaimanapun, ia dikontraindikasikan pada orang yang menderita penyakit sistem kardiovaskular..
  5. Tavegil. Murah, boleh didapati dalam bentuk tablet dan suntikan. Diluluskan untuk digunakan pada kanak-kanak dari 12 bulan. Kesan terapi berlaku dalam masa yang singkat.
  6. Suprastin. Terdapat dalam bentuk tablet dan suntikan. Tidak terkumpul dalam darah pesakit. Untuk memanjangkan kesannya, ia mesti digabungkan dengan antihistamin lain..
  7. Diphenhydramine. Walaupun ia tergolong dalam generasi pertama agen anti-alergi, ia masih digunakan hingga kini. Kesannya timbul dengan sangat cepat dan berlangsung dalam masa yang singkat. Ubat ini menyebabkan rasa mengantuk dan ubat penenang..

Dadah kos rendah merangkumi:

  1. Diazolin. Harganya bermula dari 60 rubel. Mempunyai sifat merengsakan selaput lendir saluran gastrousus.
  2. Trexil. Harga dari 95 rubel. Di antara kelemahannya, seseorang dapat mengetahui penghambatan kerja sistem kardiovaskular yang ketara..
  3. Cetirizine. Harga - dari 100 rubel. Ia digunakan untuk pelbagai bentuk dermatitis kulit. Tidak terkumpul di dalam badan.
  4. Desorus. Ia dianggap salah satu analog Ketotifen termurah, harga - dari 50 rubel.
  5. Alerik. Salah satu analog Loratidin yang paling murah, berharga dari 60 rubel.

Ingatlah untuk tidak mengubat sendiri, kerana ini menyebabkan komplikasi serius. Pemberian ubat yang tidak betul boleh menimbulkan perkembangan kesan sampingan.

Dadah mana yang lebih baik daripada ketotifen atau suprastin: perbandingan dan perbezaan

Penyakit yang berasal dari alergi sangat biasa di kalangan kumpulan umur penduduk yang berbeza. Agak sukar untuk menyembuhkan alergi, jadi bagi banyak orang, satu-satunya cara untuk menjaga penyakit ini adalah dengan mengambil antihistamin.

Semua ubat yang dirancang untuk melegakan gejala alergi mempunyai kesan yang sama - mereka menyekat reseptor H-histamin, dengan itu mempunyai kesan anti-alergi, mengurangkan manifestasi reaksi hipersensitiviti badan.

Ciri khas ubat untuk alahan adalah komposisi dan penjanaannya:

  • Antihistamin dari 2 generasi pertama mempunyai senarai kontraindikasi yang besar dan sering menyebabkan rasa mengantuk. Bawa mereka 2 - 3 kali sehari.
  • Antihistamin generasi baru kurang toksik, ia hanya diminum 1 kali sehari, oleh itu ia lebih popular dalam terapi hipersensitiviti terhadap alergen.

Walaupun terdapat ubat generasi baru, penghidap alergi lebih suka menggunakan ubat generasi pertama, termasuk Suprastin. Ia dihasilkan oleh syarikat farmaseutikal Hungary dalam dua bentuk - tablet oral dan ampul suntikan.

Bahan aktif Suprastin adalah chloropyramine hidroklorida, yang membolehkan anda melegakan gatal dan gejala alergi lain.

Ulasan mengenai Suprastin tidak jelas. Banyak yang menganggap ubat ini sangat berkesan, sementara yang lain mengadu mengantuk setelah mengambilnya dan perkembangan reaksi yang tidak diingini.

Risiko kesan sampingan yang tinggi memaksa kita untuk mencari analog Suprastin yang dapat memberikan kesan terapeutik yang sama dalam memerangi satu atau penyakit alergi yang lain.

Suprastin merujuk kepada ubat dengan kos purata, harganya tidak melebihi 200 rubel. untuk 20 tablet dan 250 rubel untuk ampul untuk suntikan.

Petunjuk untuk digunakan

  • Ubat Suprastin mempunyai kesan anti-alergi yang ketara, juga antispasmodik sederhana.
  • Kesan pengambilan diperhatikan selepas 15 minit dan berlangsung selama 6 jam.
  • Menurut arahan penggunaan, keadaan dan penyakit berikut yang disebabkan oleh alergen dianggap sebagai petunjuk untuk mengambil ubat:
  • nyamuk dan gigitan serangga lain;
  • edema angioneurotik;
  • dermatosis pelbagai etiologi;
  • gatal teruk dengan cacar air;
  • ekzema (bentuk akut dan kronik);
  • batuk alahan;
  • alahan ubat dan makanan;
  • rhinitis alahan abadi dan akut;
  • gatal-gatal;
  • konjungtivitis;
  • dermatitis atopik.

Sebagai tambahan kepada petunjuk utama, Suprastin digunakan dalam terapi kompleks penyakit organ ENT dan sistem pernafasan.

Mengambil ubat membolehkan anda menghilangkan pembengkakan tisu lembut, mengurangkan keradangan. Seorang doktor boleh menetapkan Suprastin atau analognya yang lain hanya setelah menentukan faktor etiologi utama.

Dos

Tablet diambil secara lisan dengan makanan, tanpa mengunyah dan minum banyak air.

  • Orang dewasa diresepkan 1 tablet 3-4 kali sehari (75-100 mg / hari).
  • Kanak-kanak berumur 3 hingga 6 tahun ditetapkan 1/2 tab. (12.5 mg) 2 kali sehari;
  • kanak-kanak berumur 6 hingga 14 tahun - setengah tablet (12.5 mg) 2-3 kali sehari.

Dos dapat ditingkatkan secara beransur-ansur dengan tidak adanya kesan sampingan pada pesakit, tetapi dos maksimum tidak boleh melebihi 2 mg / kg berat badan.

Penyelesaian untuk pemberian intravena hanya digunakan dalam kes-kes akut yang teruk di bawah pengawasan doktor, dalam setiap kes dosnya dikira secara individu.

Kontraindikasi

Suprastin adalah salah satu ubat yang mempunyai banyak senarai kontraindikasi dan kesan sampingan yang perlu anda biasakan sebelum menggunakannya..

Penerimaan Suprastin dilarang kerana penyakit berikut:

  • gastritis, ulser perut;
  • aritmia;
  • tindak balas alahan terhadap komponen chloropyramine atau tambahan;
  • patologi hati, buah pinggang yang teruk;
  • mengalami serangan jantung;
  • tempoh kehamilan dan penyusuan;
  • bayi baru lahir berumur sehingga 1 bulan;
  • serangan akut asma bronkial.

Kesan sampingan yang mungkin

Seperti yang ditunjukkan oleh amalan perubatan, setelah mengambil ubat, reaksi buruk berikut berkembang:

  • pelanggaran kencing;
  • disuria;
  • peningkatan tekanan mata;
  • sakit kepala;
  • anggota badan yang menggeletar;
  • mengantuk dan kehilangan tenaga;
  • mulut kering;
  • penurunan selera makan;
  • muntah, loya;
  • pelanggaran najis;
  • menurunkan tekanan darah;
  • gangguan irama jantung.

Gejala yang dijelaskan juga mungkin muncul apabila dos ubat yang disarankan terlampaui, tetapi dalam kes ini mereka akan lebih jelas dan memerlukan kemasukan pesakit di hospital.

Untuk menghilangkan risiko overdosis ubat dan akibat yang tidak diingini, penting untuk berunding dengan ahli alergi sebelum mengambil ubat. Hanya doktor yang dapat memilih dos ubat yang diperlukan, menetapkan kursus rawatan atau menggantikan Suprastin dengan ubat lain.

Senarai analog yang murah untuk orang dewasa

Analog generik atau struktur Suprastin dengan bahan aktif yang sama adalah:

  • "Chloropyramine" Rusia - dari 80 rubel. untuk 20 tablet dan dari 74 rubel untuk bungkusan 5 ampul 1 ml. Ia dihasilkan oleh dua syarikat lagi dan diberi nama: "Chloropyramine-Ferein" dan "Chloropyramine-ESCOM".
  • Subrestin adalah ubat penenang antihistamin dengan kesan antiallergik, antiemetik dan antispasmodik. Ini juga berlaku untuk sinonim Suprastin dan generasi pertama (bahan aktifnya adalah chloropyramine hidroklorida). Di farmasi, kos ubatnya ialah 115 rubel untuk 10 tablet, yang merupakan separuh daripada harga yang asli

Apabila mencari ubat yang lebih murah untuk menggantikan Suprastin, dengan kesan terapi yang serupa, anda boleh memberi perhatian kepada ubat berikut:

  • Diazolin adalah analog Suprastin yang paling murah. Untuk orang dewasa, ia boleh didapati dalam tablet 1 mg. Menurut sifat farmakologinya, Diazolin lebih lemah dan hanya boleh digunakan dengan manifestasi alahan kecil. Ia tergolong dalam antihistamin generasi pertama. Harga untuk pakej adalah 60 rubel untuk 10 tablet.
  • Loratadine adalah ubat generasi ke-3 yang berkesan dan berpatutan untuk menghilangkan gejala alergi, mempunyai toleransi yang baik, dan digunakan sekali sehari. Harga tablet tidak melebihi 70 rubel untuk 10 keping.
  • Diphenhydramine adalah penyelesaian untuk suntikan dengan kesan anti-alergi. Ia lebih sering digunakan di rumah sakit atau bersama dengan penyelesaian ubat lain. Terdapat di farmasi hanya dengan preskripsi doktor. Harga - 40 - 60 rubel untuk 10 ampul.

Senarai pengganti kanak-kanak

Dalam pediatrik, Suprastin tidak sering digunakan. Ia digunakan terutamanya dalam keadaan pegun untuk serangan alahan akut..

Untuk rawatan di rumah, doktor lebih suka menetapkan ubat lain - lebih selamat dan boleh diterima. Kos analog generasi baru lebih tinggi, tetapi untuk kesihatan anak, tidak perlu berjimat.

Sebilangan besar ibu bapa lebih suka ubat untuk alergi dalam bentuk sirap atau titisan, tetapi kos ubat tersebut lebih tinggi daripada bentuk tablet. Pertimbangkan senarai antihistamin murah yang dapat menggantikan pengambilan Suprastin:

  • Diazolin - untuk kanak-kanak ia boleh didapati dalam bentuk pil 0.5 mg. Ubat ini menunjukkan keberkesanannya dengan manifestasi kecil alahan. Melegakan gatal, mengurangkan ruam, tetapi tidak berguna untuk kekejangan sistem pernafasan. Kos drage adalah kira-kira 30 rubel untuk 10 keping. Anda perlu mengambilnya 3 kali sehari..
  • Claritin adalah pengganti yang baik dan murah untuk Suprastin generasi baru, ia digunakan untuk merawat alahan pada semua peringkat umur, untuk kanak-kanak ia dihasilkan dalam bentuk sirap untuk pemberian oral. Asas ubat adalah loratadine, yang berkesan menghalang histamin. Ubat ini diminum sekali sehari, mempunyai toleransi yang baik, dan boleh digunakan untuk semua jenis alergi. Harga purata untuk sirap tidak melebihi 250 rubel setiap botol.
  • Cetrin - Antihistamin yang digunakan dalam rawatan penyakit alahan. Bagi kanak-kanak, pengeluar menghasilkan sirap. Bahan aktif ubat adalah cytirizine hidroklorida. Boleh diresepkan untuk bayi sehingga 1 tahun. Harga sirap - 220 rubel.

Dalam pediatrik, ubat lain dengan kesan anti-alergi juga boleh digunakan, tetapi pengambilannya harus selalu dipersetujui dengan doktor yang merawat.

Tavegil atau Suprastin - mana yang lebih baik?

Analog Suprastin yang murah dianggap Tavegil, yang juga disediakan dalam bentuk tablet dan ampul untuk suntikan intramuskular dan intravena..

Ia mempunyai kesan anti-alergi yang baik, melegakan bengkak, mengurangkan gatal, dan mempunyai kesan anestetik yang sederhana. Tidak seperti Suprastin, Tavegil tidak menyebabkan rasa mengantuk, kerana ia mempunyai komponen aktif lain - clemastine.

Ubat ini digunakan dalam rawatan rhinitis musiman atau tahunan, juga untuk dermatosis, eksim, kejutan anafilaksis atau gigitan serangga.

Ia tergolong dalam generasi pertama, oleh itu ia mempunyai senarai kontraindikasi yang harus anda biasakan sebelum mengambil. Ubat ini diresepkan untuk kanak-kanak dari usia 6 tahun.

Sekiranya kita mempertimbangkan Suprastin dan Tavegil, kita dapat menyimpulkan bahawa analognya lebih selamat, tidak menyebabkan rasa mengantuk setelah mengambilnya. Namun, tidak seperti Suprastin, yang diresepkan kepada anak-anak sejak lahir, Tavegil - hanya dari usia 6 tahun.

Walau apa pun, sebelum mengambil salah satu daripada dua ubat tersebut, anda mesti membaca arahannya dan berjumpa doktor. Harga purata tablet Tavegil ialah 150 rubel untuk 10 keping.

Loratadin atau Suprastin

Dalam praktiknya, kebanyakan mereka yang mengalami alahan lebih gemar menggunakan tablet Loratadine. Mereka tidak hanya menghilangkan manifestasi secara berkesan, tetapi juga mempunyai kos yang rendah..

Loratadine tergolong dalam generasi kedua antihistamin, tidak mempunyai kesan sedatif, tetapi pada masa yang sama dengan cepat menyekat histamin, bertindak dalam 24 jam.

Selepas mengambil pil, reaksi sampingan sangat jarang berlaku. Ubat ini boleh digunakan oleh orang dewasa dan kanak-kanak dari usia 2 tahun..

Antara petunjuk utama adalah reaksi alahan pelbagai asal usul, penyakit kulit dermatologi. Loratadine menunjukkan keberkesanan minimum dalam kekejangan bronkus dan keadaan akut, berdasarkan ini, dapat disimpulkan bahawa Loratadine lebih lemah daripada Suprastin.

Cetrin atau Suprastin

Suprastin dapat diganti dengan Cetrin, yang tergolong dalam generasi kedua, memiliki kemampuan untuk mengurangkan tanda-tanda klinikal alergi dalam waktu 10 minit setelah penggunaan.

Ubat ini tidak mempunyai kesan negatif terhadap aktiviti sistem saraf pusat, tidak menyebabkan rasa mengantuk, boleh diresepkan untuk kanak-kanak di bawah umur 1 tahun.

Tidak seperti Suprastin, Cetrin lebih sering digunakan sebagai agen profilaksis untuk mengurangkan risiko alergi. Dalam keadaan akut, ubat mungkin tidak memberi kesan yang diinginkan.

Suprastin lebih kuat daripada Cetrin, tetapi risiko kesan sampingan dari pengambilannya jauh lebih tinggi. Harga untuk Tsetrin untuk 20 tablet adalah 200 rubel.

Zodak atau Suprastin

Ubat biasa dengan kesan anti-alergi ialah Zodak, yang tergolong dalam antihistamin generasi ke-2..

Sebagai sebahagian daripada ubat, asasnya adalah cetirizine dihydrochloride. Terdapat dalam bentuk titisan dan tablet. Tidak seperti Suprastin, tablet hanya boleh diambil dari umur 6 tahun, dan turun dari 1 tahun.

Prinsip tindakan kedua-dua ubat itu hampir sama, tetapi Suprastin lebih kuat, walaupun lebih beracun. Penurunan Zodak berharga kira-kira 150 rubel setiap botol, yang serupa dengan tablet Suprastin.

Suprastin atau Zyrtec

Zyrtec tergolong dalam sediaan cytirizine, oleh itu ia adalah analog struktur ubat Zodak dan Citrine. Sekiranya kita membandingkannya dengan Suprastin, maka kesamaan kedua-dua ubat itu hanya dalam kesan terapi..

Lebih-lebih lagi, Suprastin lebih kerap digunakan untuk reaksi alahan akut. Contohnya, apabila serangga menggigit, bengkak dapat bermain-main, masalah dengan sistem pernafasan.

Penerimaan Suprastin dalam suntikan dengan cepat melegakan keadaan ini, dan Zyrtec akan menunjukkan kesannya kemudian, yang mungkin membawa akibat yang tidak diingini.

Berdasarkan contoh tersebut, kita dapat menyimpulkan bahawa Zyrtec lebih lemah, oleh itu disarankan untuk mengambilnya untuk profilaksis atau sekiranya terdapat keadaan alergi kecil.

Diazolin atau Suprastin

  1. Diazolin, seperti Suprastin, tergolong dalam ubat generasi pertama, tetapi dari segi kesan terapi, ia jauh lebih rendah.
  2. Tablet Diazolin atau (dragees) mempunyai keupayaan untuk menyekat reseptor histamin H1, sehingga dapat mengurangkan pembengkakan dan kesesakan hidung, menghilangkan lakrimasi dan hiperemia membran mukus.
  3. Walau bagaimanapun, Diazolin hanya berkesan pada peringkat awal alahan, dan tidak akan dapat mengatasi masalah pernafasan, bronkospasme dan keadaan akut yang lain.
  4. Oleh itu, pilihan antara kedua-dua ubat itu bergantung pada intensiti gejala alergi, tetapi selalu bersama doktor yang merawat..

Claritin atau Suprastin

Claritin adalah antihistamin generasi baru, kesannya berlangsung selama 24 jam selepas pentadbiran. Bahan aktifnya adalah loratadine, yang dengan cepat menghilangkan tanda-tanda alahan.

Membandingkan kedua-dua ubat, anda dapat melihat kesan terapi yang serupa, tetapi komposisi yang berbeza, jangka masa tindakan.

Claritin dihasilkan dalam bentuk tablet dan sirap, boleh digunakan untuk kanak-kanak. Ubat ini melegakan gatal dengan baik, melegakan pembengkakan tisu lembut, tetapi tidak seperti Suprastin, dalam keadaan akut, kesannya akan nyata kemudian.

Oleh itu, Claritin paling baik diambil sebagai agen profilaksis. Ia kurang toksik, mempunyai toleransi yang baik, dan dapat digunakan selama beberapa minggu.

Ketotifen atau Suprastin - mana yang lebih baik?

Ketotifen adalah ubat dari kumpulan cycloheptathiophenones, yang mempunyai kesan antihistamin yang ketara. Asasnya adalah ketotifen fumarate.

Tidak seperti Suprastin, yang mempunyai spektrum tindakan yang lebih luas, Ketotifen lebih sering digunakan untuk pencegahan asma bronkial atopik, bronkitis alergi, demam hay, dermatitis, dan urtikaria..

Ubat ini disediakan dalam bentuk sirap untuk kanak-kanak dan tablet untuk orang dewasa, mempunyai kos yang berpatutan dan toleransi yang baik..

Suprastin dan Ketotifen adalah ubat dengan komposisi yang berbeza, tetapi mempunyai kesan yang serupa. Mana yang harus dipilih, doktor harus memberitahu berdasarkan klinik penyakit dan diagnosisnya.

Mana yang lebih baik - Fenistil atau Suprastin?

Fenistil dianggap sebagai ubat anti-alergi yang baik, yang sering digunakan dalam pediatrik untuk merawat tanda-tanda klinikal alergi..

Ia disediakan dalam beberapa bentuk - tablet, titisan dan salap untuk kegunaan luaran, dan bahan aktifnya adalah dimethindene maleate. Ubat ini diresepkan untuk rinitis, urtikaria, gatal-gatal dari pelbagai asal.

  • Fenistil mempunyai toleransi yang lebih baik, dapat digunakan sebagai analog Suprastin untuk anak-anak dari bulan pertama kehidupan.
  • Adalah sukar untuk mengatakan dengan segera bahawa dana yang terbaik adalah sukar, tetapi hakikatnya Suprastin bertindak dan mengekalkan kesan terapeutiknya lebih lama.
  • Walaupun begitu, ramai ibu bapa menganggap Suprastin berbahaya dan menggunakan Fenistil.

Doktor di hospital untuk reaksi alergi akut akan selalu memilih Suprastin, dan Fenistil boleh diresepkan untuk penggunaan di rumah. Itulah sebabnya sukar untuk mengatakan ubat mana yang lebih baik..

Semuanya bergantung pada klinik penyakit dan keadaan pesakit.

Akhirnya

Walaupun terdapat pelbagai jenis ubat untuk alahan, masing-masing mempunyai kelebihan dan kekurangannya sendiri, jadi pilihan ubat apa pun harus selalu diserahkan kepada ahli alergi.

Anda tidak boleh mencari analog ubat yang murah yang ditetapkan oleh doktor, kerana harga yang rendah atau tinggi tidak selalu menjamin kesan yang diinginkan dari pengambilan.

Suprastinex dan suprastin, apa yang lebih baik diberikan kepada anak dan apa perbezaannya

  • Orang yang terbiasa menggunakan Suprastin pada gejala alergi pertama sering tidak mempercayai ubat baru, cuba mengetahuinya: Suprastin dan Suprastinex - apa perbezaannya?
  • Penyokong Suprastin lebih suka ubat yang terbukti, tetapi penghidap alergi, setelah berhadapan dengan Suprastinex, memilih ubat generasi baru, kerana telah terbukti bahawa antihistamin yang lebih baik lebih berkesan, tidak mempunyai kesan sampingan dan membantu mengatasi gejala alahan dalam beberapa minit setelah mengambil.
  • Hampir semua ubat yang tidak ditingkatkan mempunyai analog moden, tetapi ada baiknya untuk mengetahui apa perbezaan antara Suprastinex dan Suprastin.

Perlindungan alahan

Alergi tidak menyebabkan bahaya yang besar kepada kesihatan manusia, tetapi menyebabkan banyak sensasi yang tidak menyenangkan: gatal-gatal yang teruk, terbakar, gatal-gatal, bersin, batuk, kemerahan mata, bengkak hidung dan pelepasan yang teruk, sakit dan sakit tekak.

Pada gejala alahan pertama, lebih baik mengambil antihistamin daripada merasa tidak selesa.

Hari ini terdapat sebilangan besar ubat-ubatan anti-alergi, tetapi salah satu yang paling popular adalah Suprastin. Pada tahun 2011, Suprastinex muncul di farmasi. Kedua-dua ubat ini serupa dalam komposisi dan kualiti, tetapi terdapat perbezaan yang signifikan antara keduanya..

Pertama sekali, Suprastinex adalah antihistamin generasi ke-4 dengan sedikit kontraindikasi, yang tidak ketagihan dan digunakan untuk merawat kanak-kanak, dan juga mempunyai akibat yang tidak diingini lebih sedikit berbanding dengan Suprastin.

Suprastin adalah ubat antihistamin 1 generasi yang telah lama muncul di kaunter farmasi. Ubat ini mempunyai banyak kontraindikasi, kesan yang tidak diingini. Tetapi Suprastinex, berkat formula yang diperbaiki, yang dimodifikasi oleh ahli farmasi, dapat membuktikan dirinya sendiri, membawa hasil, menunjukkan perbezaan yang khas dari "pendahulunya".

Persamaan antara Suprastinex dan Suprastin

Suprastinex dan Suprastin dihasilkan oleh Egis. Tidak ada perbezaan dalam prinsip tindakan ubat: kedua-dua ubat menghilangkan alahan dengan menyekat reseptor histamin. Suprastinex, seperti Suprastin, sesuai bukan sahaja untuk orang dewasa, tetapi juga untuk kanak-kanak.

Sekiranya perlu, doktor menetapkan ubat-ubatan dalam bentuk titisan, bahkan untuk bayi di bawah 2 tahun. Suprastinex dan Suprastin sesuai untuk orang yang mempunyai gejala alahan berikut:

  • gatal-gatal pada kulit;
  • merobek;
  • hidung berair disebabkan oleh reaksi alahan;
  • demam hay;
  • gatal-gatal;
  • dermatosis alahan;
  • dermatitis atopik;
  • jenis reaksi alahan berterusan;
  • alahan bermusim.

Artikel berkaitan: 15 titisan hidung alergi terbaik

Anda dapat mengetahui perbezaan antara Suprastinex dan Suprastin dari pengalaman anda sendiri. Pengilang Suprastinex memastikan bahawa jika kesan ubat tidak cukup jelas, kerana nampaknya formula Suprastinex yang lebih ringan tidak cukup berkesan dalam situasi kecemasan, seseorang boleh mula mengambil Suprastin sekali lagi.

Perbezaan antara dua ubat - Suprastinex dan Suprastin

Perbezaan utama antara antihistamin: Suprastinex adalah bentuk dos generasi terkini, Suprastin adalah ubat antihistamin generasi pertama.

Juga, perbezaannya ialah Suprastin berbeza dengan Suprastinex kerana ia tidak melegakan manifestasi klinikal penyakit ini, hanya menghilangkan alahan.

Terdapat juga perbezaan dalam penggunaan Suprastinex, yang ditawarkan dalam bentuk yang mudah dan mempunyai kesan sampingan yang lebih sedikit, sementara lebih efektif dalam memerangi gejala alergi.

Suprastin adalah ubat yang terbukti dapat membantu walaupun dengan gejala alergi akut - edema Quincke, tetapi Suprastin membawa kepada kesan sampingan seperti:

  • mengantuk;
  • sikap tidak peduli;
  • kelesuan;
  • perencatan penyelarasan pergerakan;
  • pelanggaran kepekatan;
  • kesan negatif toksin berbahaya pada jantung;
  • pembiasaan dengan penggunaan berterusan.

Menggunakan Suprastinex, tidak akan ada kesan sampingan dari ubat.

Ubat tidak mempengaruhi kadar reaksi, tidak menyebabkan keinginan untuk tidur, ketagihan. Kesan terapi Suprastinex lebih baik dinyatakan - kesan pengambilan ubat tahan lebih lama, datang lebih cepat. Ini juga merupakan perbezaan besar antara keduanya..

  1. Tidak seperti Suprastin, yang terdapat dalam tablet dan penyelesaian untuk suntikan intramuskular, intravena, Suprastinex dihasilkan dalam bentuk tablet dan titisan.
  2. Oleh itu, Suprastinex sesuai untuk merawat alahan dan mengurangkan kemungkinan kambuh, dan lebih baik memilih Suprastin sebagai antihistamin yang mendesak..

Suprastinex: adakah kesan sampingan?

Terdapat perbezaan antara Suprastinex dan Suprastinex: Suprastinex mempunyai lebih sedikit kesan yang tidak diingini. Ubat ini telah berulang kali menjalani ujian klinikal.

Semasa mengambil ubat, banyak kelebihan dinyatakan. Terbukti secara ilmiah, Suprastinex adalah ubat yang berkesan tanpa kesan sampingan yang teruk, terutamanya dalam rawatan dermatosis dan rhinitis.

Tetapi jika kanak-kanak itu mengalami overdosis, kesan sampingan mungkin berlaku. Suprastinex adalah ubat kuat, jadi anda tidak boleh mengubati diri sendiri.

Penting untuk berjumpa dengan pakar pediatrik atau ahli alahan sebelum mengambil ubat. Doktor akan menetapkan dos mengikut umur dan tahap alahan.

Tidak diingini bagi kanak-kanak di bawah 2 tahun untuk memberi Suprastinex, kesan sampingan pada bayi belum dikaji, kajian klinikal belum dilakukan.

Artikel berkaitan: Senarai pil alergi - analog dan harga yang murah

Seorang kanak-kanak dari 2 tahun diberi 5 tetes dua kali sehari, kanak-kanak prasekolah yang lebih tua dan kanak-kanak di bawah 12 tahun disyorkan 20 tetes atau 1 tablet dalam masa 24 jam.

Dos untuk orang dewasa sedikit lebih tinggi. Ia dikontraindikasikan sendiri untuk meningkatkan dos. Sekiranya berlaku overdosis, peningkatan kegembiraan atau intoleransi individu terhadap ubat diperhatikan.

Sekiranya ini berlaku, anda perlu berjumpa doktor yang akan menetapkan lavage gastrik.

Kos Suprastinex dan Suprastin

Terdapat perbezaan harga ketika membeli kedua-dua ubat tersebut. Suprastinex dijual di farmasi dalam bungkusan 7 (harga anggaran 215 rubel) dan 14 tablet (kos anggaran 357 rubel), anda juga boleh membeli titisan untuk pentadbiran oral dengan harga purata 286 rubel setiap botol 20 ml.

Tablet suprastin berharga 95 rubel di farmasi, dan sebungkus 5 ampul - dari 117 rubel. Perbezaan harga adalah berpatutan.

Video

Pengeluaran

Perbezaan besar antara kedua-dua ubat adalah bahawa ubat generasi pertama Suprastin lebih rendah kualiti daripada Suprastinex. Pengilang antihistamin yakin bahawa Suprastinex akan segera menggantikan Suprastin.

Ubat anti-alergi generasi pertama akan digunakan hanya dalam suntikan dalam keadaan kecemasan.

Faedah Suprastinex berbanding Suprastin:

  1. Tidak ketagihan, memerlukan dos yang lebih sedikit;
  2. Berfungsi dengan baik pada tahap alahan;
  3. Selain melindungi daripada alahan, ia mempunyai kesan terapeutik;
  4. Sebaik-baiknya membantu kanak-kanak mengatasi gejala alahan;
  5. Ubat ini adalah generasi terkini, tidak berinteraksi dengan ubat lain;
  6. Perbezaan utama: ubat tidak mempengaruhi kadar reaksi, mempunyai kesan sampingan yang lebih sedikit.

Ketotifen atau suprastin yang lebih baik

  • Nadezhda Blinova
  • ubat yang sangat baik saya telah menggunakannya selama 13 tahun - saya mempunyai alahan terhadap ubat - saya mengalami edema quincke - kejutan anaphylactic dan hanya ketotifen yang membantu
  • Galina Zhvirblya

Saya telah menggunakan alahan dengan baik selama sepuluh tahun

  1. Vladimir Kolyuchenko
  2. Saya setuju ia dapat membantu mengatasi alahan
  3. Tolong beritahu saya siapa tahu jika Ketotifen doping, bolehkah atlet diambil?
  4. Asaneck

ubat yang terbukti. Baru sekarang saya lupa beberapa perkara buruk ini: Sopharma atau Irbitsky ?

Saya mahu tidur - nyenyak, terutama pada waktu siang.

  • Maria Kiseleva
  • ya, ia membantu dengan alahan - tetapi ia mula bertambah berat......
  • Zhanyl Zhumaeva
  • Maria Kiseleva

Adakah ini bermaksud hormon atau kerana peningkatan selera makan? Berapa hari yang anda ambil? Atau sebulan?

Beritahu saya jika anak sudah kenyang, kita boleh mengambil ketotifen?

Hari ini kita diangkat, diberi amaran, itu boleh menyebabkan selera makan anak, mereka mengatakan, dalam hal ini, berikan sebiji epal dan bawa lebih jauh dari dapur, dan setidaknya meminumnya selama sebulan, kerana ia mempunyai tindakan kumulatif

  1. Elena Kuznetsova
  2. Saya mengambil 10 bahagian tablet, jika tidak, saya tertidur ketika dalam perjalanan, tetapi walaupun dengan dos ini, kesannya dapat dilihat.
  3. Oksana Khabaova
  4. Anak lelaki meminumnya selama 6 bulan, kami menderita dermatitis atopik, dia sembuh sedikit.

Tahun ini kami pergi menemui rakan-rakan di Alushta, ke laut. Dan semuanya akan baik-baik saja, tetapi mereka mempunyai kucing di rumah, dan suami saya mempunyai alahan yang teruk. Dia mula bersin dan gatal, walaupun dia hanya memberitahunya tentang kucing itu))) Dan, yang paling penting, mereka tidak memberi amaran kepada kami. Dan kejutan seperti itu! Tetapi sejak lama dia alergi, kita tidak pergi ke mana-mana tanpa antihistamin.

jadi kami mempunyai ketotifen dengan kami. Dan ia berjaya! 2 minggu kami tinggal bersama kucing di sisiku, dan tiada apa-apa.

Sudah tentu, kami cuba menjadi lebih kecil di ruangan yang sama dengannya, tetapi ini tidak selalu berjaya..

Sayang sekali kami mempunyai satu kali preskripsi dan bagi mereka anda perlu pergi ke doktor dari semasa ke semasa untuk membeli ubat kekal anda. Mengapa kisah tidak memperkenalkan resipi kekal, saya tidak faham.

Ulasan ubat SUPRASTIN

  • Penamat
  • Racunnya lebih pendek....
  • Anya Albert (Bakute)

banyak membantu saya dengan alahan habuk

Ubat yang hebat. Pelbagai fungsi. Terdapat alergi terhadap beberapa makanan, sejak sekian lama saya tidak dapat menentukan apa. Ternyata pengawet. Dan sekarang mereka ada di mana-mana dan di sosej dan juga di dalam air masin ikan masin. Saya mendapati E211, kepala, leher, telinga dan tangan terasa gatal hingga ke pergelangan tangan. Dan ia bermula dengan tiba-tiba dengan sensasi terbakar yang kuat dan pertumbuhan di kawasan ini.

Tidak ada ruam, hanya ada "neraka" yang tidak kelihatan! Suprastin adalah satu-satunya ubat yang cepat dan hampir tidak berfungsi untuk melegakan gejala yang mengerikan. Kawan. Baca apa yang mereka tulis pada produk, elakkan E, dan E211 ternyata berbahaya juga dengan barah. Saya masuk dalam talian dan menemui keseluruhan jadual, di mana penerangan mengenai makanan tambahan diberikan secara terperinci. Saya merasa ngeri, dan lebih-lebih lagi pada diri saya sendiri, pengalaman saya sendiri!!

Elizaveta Bolshakova

memberikan anak perempuan saya 1 tahun 1 bulan semalam 1/4 tablet, muntah pada waktu malam dan siang hari. apa sih.

Beli dengan diskaun

Kod promo diskaun MAT6375

Orang ramai. baca dengan teliti !! Saya berada di hospital dengan urtikaria dan angioedema - reaksi terhadap antibiotik. Saya disuntik setiap hari dengan Suprastin. Dari dia saya menjadi pucat, tetapi doktor mengatakan semuanya berjalan lancar, kerana ruam sudah hilang. Pada hari ke-4 di bilik rawatan, jururawat memberi saya suntikan, bukannya satu ampul Suprastin, dua.

Apabila ditanya mengapa? menjawab, doktor menetapkan untuk meningkatkan dos. Selepas itu, saya tidur di wad, dan sudah bangun dalam rawatan intensif. 15 minit selepas suntikan berganda, jantung dimasukkan. Secara ajaib, mereka melihat bahawa saya mengiyakan nenek-nenek saya di wad, doktor yang bertugas sebelum ketibaan para penyelamat melakukan pernafasan buatan dan menyelamatkan saya.

Katya Katya

Terdapat ruam di muka dan leher. Apa yang saya tidak tahu. Doktor menetapkan Suprastin dalam suntikan. Selepas suntikan ke-3, semuanya hilang. Saya mahu tidur, letih, tidak peduli dengan segalanya. Saya diberi 5 keping, dan saya tidak tahu sama ada mahu meneruskan atau tidak.?

anak saya dengan angioedema dan pembengkakan membran mukus membantu dengan segera dan lebih baik daripada lordestine

Saya alergi terhadap ragweed dengan pengalaman. Saya belum dirawat, hanya titisan yang menetes ke hidung saya untuk bernafas. Dan suatu hari mereka berhenti membantu. Saya kehabisan nafas. Saya memanggil ambulans. Saya disuntik dengan Suprastin dan Prednisolone. Segera semua bengkak hilang selama tiga minggu. Kemudian saya Saya berjumpa dengan pakar alahan. Saya diberi suprastin dalam tablet dan Flixonase di hidung..

  1. Eldar Poladov
  2. Suprostin menyembuhkan atau melegakan dalam masa yang singkat?
  3. Christina Kaposhko
  4. Helo, kanak-kanak berusia 4.5 bulan Alergi terhadap sesuatu, sebelum atau selepas makan, anda perlu minum Suprostin 1/4
  5. Vera Lapina

terbakar selepas penyinaran semuanya terasa seperti minum suprostin

Halo semua. Saya mempunyai Alergi terhadap bir, selepas itu terdapat kemerahan pada muka dan leher dan sesak nafas bermula... apa yang akan anda nasihatkan untuk diambil? Mungkin seseorang mempunyai masalah yang sama!?

  • Vladimir Dybov
  • Lily Fox
  • Sergey Popoy
  • Ekaterina Glushkova-Rusia

Dan saya mengalami edema alahan. Saya membeli ubat yang berbeza, baik yang murah dan mahal, suprastin membantu yang terbaik (secara umum, satu-satunya perkara yang membantu). Benar, dua pil pada satu masa. Dan setelah mengambilnya "memotong", 30-40 minit perlu tidur. Tetapi semuanya hilang.

  1. Kawan baik
  2. Membantu dengan asma juga
  3. Penamat
  4. Racunnya lebih pendek....
  5. Elena Dovbnya
  • Katya Katya
  • Nina Ryabkina
  • Elena Elena
  1. Christina Kaposhko
  2. Vera Lapina
  3. Tatiana Sukhodolova
  4. Vladimir Dybov
  5. Lily musang
  6. Sergey Popoy
  7. Kawan baik

Beli Ubat Alahan Semula jadi di sini

Kod promo diskaun MAT6375

Antihistamin generasi pertama

Antihistamin generasi pertama adalah suprastin, pipolfen, ketotifen dan beberapa yang lain. Ini adalah kumpulan ubat yang terkenal dan popular, yang, walaupun terdapat banyak kesan sampingan, tidak kehilangan tempat dalam farmakologi moden..

Antihistamin adalah kumpulan ubat yang terkenal dan popular, keberkesanannya disebabkan oleh penyekat reseptor histamin H1. Mereka memainkan peranan utama dalam rawatan pelbagai reaksi alahan..

Secara ringkas mengenai alahan

Alergi adalah reaksi khas badan terhadap perengsa tertentu (alergen). Manifestasi reaksi alahan sangat pelbagai - ini adalah demam hay (rinitis alergi), urtikaria (ruam spesifik dalam bentuk lepuh), edema Quincke, asma bronkial.

Risiko menghidap reaksi alahan dan kelazimannya di seluruh dunia semakin meningkat setiap tahun..

Ini disebabkan oleh keadaan persekitaran yang buruk, penyalahgunaan reagen kimia yang merupakan sebahagian daripada kosmetik dan bahan kimia rumah tangga, pilihan untuk produk dan produk separuh siap dengan bahan pengawet, pewarna dan penambah rasa terhadap bahan semula jadi, pengambilan antibiotik dan ubat lain yang tidak terkawal di bawah pengaruh iklan televisyen.

Mekanisme perkembangan pelbagai keadaan alergi adalah serupa: salah satu pengantara utama (sebatian kimia tertentu) adalah histamin.

Dalam keadaan reaksi alahan yang berkembang, kepekatan histamin meningkat dengan mendadak.

Pelbagai jenis proses biologi dilancarkan: kontraksi spastik otot-otot bronkus, penurunan tekanan darah yang tajam, peningkatan kebolehtelapan dinding vaskular dan edema tisu.

Antihistamin adalah kumpulan ubat yang terkenal dan popular, keberkesanannya disebabkan oleh penyekat reseptor histamin H1. Mereka memainkan peranan utama dalam rawatan pelbagai reaksi alahan..

Sehingga kini, 4 generasi antihistamin diketahui. Jelas bahawa ubat generasi pertama muncul yang pertama. Antaranya, seperti diphenhydramine, fenkarol, bicarfen, pipolfen, diazolin, suprastin, tavegil, ketotifen dan cromolyn sodium terkenal..

Ciri-ciri ringkas ubat

Antihistamin generasi pertama mempunyai sejumlah sifat yang sama, iaitu:

  • kesan cepat, tetapi jangka pendek (maksimum 8 jam);
  • dos ubat yang tinggi (risiko kesan sampingan meningkat);
  • keperluan seterusnya untuk pemberian ubat berulang;
  • kesan hipnotik dan penenang;
  • potensi atau peningkatan tindakan beberapa ubat lain;
  • kesan antiemetik, anti batuk dan anti-mengepam;
  • peningkatan kelikatan pelbagai cecair sekretori tubuh manusia (jus gastrik).

Hari ini, kebanyakan ubat dalam kumpulan ini digunakan sebagai ambulans - iaitu, untuk melegakan keadaan alergi akut, seperti edema Quincke, kejutan anaphylactic.

Diphenhydramine

Wakil pertama antihistamin. Mempunyai kemampuan cepat untuk menghilangkan hampir semua tindakan histamin, iaitu: melonggarkan otot licin pada pokok bronkus, mengurangkan kebolehtelapan dinding vaskular dan, dengan itu, edema tisu.

Paling berkesan sebagai penyelesaian suntikan intravena. Mempunyai kesan hipnotik dan penenang.

Oleh itu, ini dikontraindikasikan untuk orang yang kerjanya dikaitkan dengan tumpuan perhatian dan pergerakan tepat (pemandu, pengendali kejuruteraan ketepatan, dan sebagainya).

Fenkarol

Ia mempunyai keupayaan yang jauh lebih rendah daripada diphenhydramine untuk menembusi penghalang darah-otak dan oleh itu kesan hipnotik dan sedatif kurang.

Bukan sahaja menyekat reseptor yang sepadan, tetapi mengurangkan kepekatan histamin dalam tisu.

Ia berkesan sebagai ramuan dalam rawatan urtikaria kronik dan akut, dermatosis gatal, alahan ubat dan makanan. Bicarfen serupa dengan sifat fencarol.

Pipolfen

Sinonim Allergan, Atosil, Fargan. Sebagai sebatian kimia, ia hampir dengan chlorpromazine, yang menyebabkan kesan antihistaminnya yang ketara. Oleh kerana pipolfen sangat baik menembusi penghalang darah-otak, oleh itu, tidak banyak antihistamin kerana kesan hipnotik dan sedatif sangat ketara. Ia lebih banyak digunakan sebagai komponen campuran litik dalam anestesiologi, komponen penguat zat psikotropik. Pada masa ini, walaupun sebagai ubat ambulans untuk menghilangkan reaksi anafilaksis (alergi) akut jarang digunakan.

Diazolin

Tidak seperti rakan sejawatnya - antihistamin generasi pertama, kesan hipnotik dan penenang lebih kurang. Pada satu masa, ini menjadikan diazolin sebagai agen anti-alergi yang cukup popular, terutamanya dalam amalan kanak-kanak..

Kelemahan diazolin adalah kekerapan pengambilan harian yang besar (2-3 kali sehari) dan kemustahilan penggunaannya untuk ulser peptik dan penyakit erosif dan keradangan saluran gastrointestinal, kesan patologi pada kencing dan juga kesan toksik pada beberapa sel sistem saraf.

Suprastin

Sama dengan sifat pipolfen. Batasan penggunaannya hanya sebagai ambulans dikaitkan dengan kesan penenang dan frekuensi pemberian yang tinggi (sehingga 6 tablet sehari).

Tavegil

Dia juga clemastine, mempunyai kesan yang sedikit kurang menyedihkan pada sistem saraf pusat, oleh itu ia dapat digunakan sebagai bantuan kecemasan untuk pelbagai reaksi anafilaksis. Kelajuan tindakan agak lebih rendah daripada diphenhydramine. Tidak sesuai dengan pengambilan alkohol, semasa mengambil tavegil boleh menyebabkan mual, mulut kering dan sembelit.

Di antara antihistamin generasi pertama, perhatian khusus harus diberikan kepada ubat-ubatan seperti ketotifen dan natrium cromolyn..

Ketotifen

Ia adalah perencat sel mast utama yang menghalang pembebasan histamin. Mengurangkan kesan yang disebabkan oleh histamin. Ia digunakan sebagai komponen terapi jangka panjang (selama berbulan-bulan) alahan pernafasan..

Hari ini, pada kanak-kanak prasekolah, diagnosis asma bronkial tidak betul..

Istilah "alahan pernafasan" dianggap lebih betul - keadaan yang mendahului asma bronkial dan mempunyai gejala klinikal yang serupa.

Penggunaan ketotifen jangka panjang (dengan kursus berulang) pada pesakit muda dapat mengurangkan tahap kepekaan badan dan mencegah transformasi alergi menjadi asma bronkial. Malangnya, dengan penggunaan jangka panjang, ia memberi kesan menyedihkan pada pautan platelet, memerlukan kawalan terhadap jumlah platelet dalam darah pesakit..

Natrium Cromoline

Ia berbeza dengan ubat lain dalam kumpulan ini, kerana tidak banyak biokimia seperti mekanisme tindakan imunologi.

Ia menghalang kitaran pengembangan sel mast dan menyekat pembebasan mediator alergi, dan juga menyekat reseptor mediator keradangan tertentu. Natrium Cromolyn terbukti menjadi yang terbaik dalam rawatan asma bronkial..

Ia bukan sahaja dapat mengurangkan keparahan gejala asma bronkial, tetapi juga mengurangkan keperluan ubat kortikosteroid dan bronkodilatori..

Perlu difahami bahawa antihistamin generasi pertama dapat digunakan sebagai ambulans untuk pelbagai reaksi anafilaksis, terutama penyelesaian untuk suntikan intravena dan intramuskular. Keterukan kesan penenang dan hipnosis, ketidakupayaan untuk digunakan semasa kehamilan dan semasa menyusui menjadikannya mustahil untuk penggunaannya yang lebih luas.

Mana yang lebih baik: Ketotifen atau Suprastin?

Untuk membandingkan Ketotifen dengan Suprastin, anda perlu mengkaji ciri-ciri utama ubat-ubatan. Mari mulakan dengan Ketotifen.

Arahan untuk ubat mengatakan perkara berikut:

  • ejen anti-alahan;
  • bahan aktifnya adalah ketotifen fumarate;
  • terdapat dalam beberapa bentuk: tablet, sirap dan titisan mata;
  • dibenarkan untuk bayi dari 6 bulan

Petunjuk utama untuk penggunaan Ketotifen adalah:

  • asma alahan;
  • bronkitis atopik.

Ubat ini tidak hanya mengurangkan kesan negatif alergen, tetapi juga mempunyai kesan antitussive ringan..

Sebagai tambahan kepada patologi broncho-pulmonari, Ketotifen juga membantu dengan manifestasi alahan lain:

  • gatal-gatal;
  • dermatitis;
  • rhinitis;
  • demam hay;
  • konjungtivitis.

Kesan terapeutik mengambil Ketotifen berkembang dengan perlahan dan tanda-tanda pertama peningkatan kesejahteraan muncul setelah beberapa hari, dan akan memakan masa 1-2 bulan untuk menghilangkan sepenuhnya gejala yang timbul.

Suprastin

Untuk memahami perbezaan antara Ketotifen dan Suprastin, mari beralih untuk membiasakan diri dengan ciri-ciri Suprastin.

Anotasi yang dilampirkan pada Suprastin mengatakan perkara berikut:

  • ubat antihistamin;
  • bahan aktifnya adalah chloropyramine;
  • terdapat dalam tablet dan ampul;
  • penggunaan pada bayi dari usia satu bulan dibenarkan.

Petunjuk untuk Suprastin sama dengan Ketotifen, tetapi tidak disyorkan untuk orang yang menghidap asma atau bronkitis obstruktif. Ini disebabkan oleh fakta bahawa Suprastin meningkatkan kelikatan rembesan bronkus, sehingga sukar bagi sputum untuk lulus.

Suprastin bertindak dengan cepat dan mula membantu sudah 15-30 minit setelah minum pil, mengurangkan keparahan gejala yang timbul. Tetapi ubat itu cepat dikeluarkan dari badan dan untuk mengekalkan kesan terapeutik, anda perlu minum ubat tersebut 203 kali sehari..

Apa yang hendak dipilih

Kedua-dua ubat boleh diterima dengan baik dan petunjuk penggunaannya sama, jadi apabila memilih mana yang lebih baik, anda harus berpandukan prinsip berikut:

  • Kepantasan bertindak. Untuk pencegahan peningkatan alergi bermusim, Ketotifen lebih sesuai, tetapi Suprastin yang lebih kuat diperlukan untuk melegakan alahan akut;
  • Umur. Seorang kanak-kanak sehingga enam bulan hanya dibenarkan Suprastin;
  • Sifat penyakit ini. Sekiranya seseorang yang alergi menderita asma atopik, anda harus minum Ketotifen.

Sebaiknya tanya doktor anda ubat mana yang lebih baik. Ahli alahan akan memilih ubat yang diperlukan, dengan mengambil kira sifat alergen dan keparahan penyakit. Sebagai tambahan kepada Ketotifen dan Suprastin, analog lain mungkin diresepkan, misalnya Zirtek atau Tsetrin.

Adakah mungkin minum Ketotifen dan Suprastin bersama

Adakah dibenarkan mengambil Suprastin pada masa yang sama dengan Ketotifen? Ya, anda boleh minum ubat dengan cara ini, tetapi doktor perhatikan bahawa setiap ubat tersebut mempunyai kesan anti-alergi yang baik dan pentadbiran sendi tidak masuk akal.

Sekiranya anda minum Suprastin bersama Ketotifen, maka reaksi yang tidak diingini berikut adalah mungkin:

  • Peningkatan rasa mengantuk. Kedua-dua ubat mengganggu tumpuan dan menyebabkan rasa mengantuk;
  • Perkembangan kesan sampingan. Ketotifen meningkatkan kesan hipnotik dan antihistamin. Dengan pemberian serentak, pengembangan kesan sampingan ciri Suprastin adalah mungkin.

Adalah perlu untuk minum ubat bersama-sama atau salah satu ubat yang mencukupi untuk rawatan - alergi memutuskan.

Apa yang harus dipilih: Suprastin atau Ketotifen? Lebih baik menghubungi doktor anda dengan soalan ini. Dan jika tidak mungkin mengunjungi institusi perubatan, maka memilih ubat harus dipandu oleh saranan dan pilihan anda sendiri..

Sumber:

Vidal: https://www.vidal.ru/drugs/suprastin__789 GRLS: https://grls.rosminzdrav.ru/Grls_View_v2.aspx?routingGuid=a90310f8-1e55-491e-8e09-4a0ff15be728&t=

Menjumpai pepijat? Pilihnya dan tekan Ctrl + Enter

Suprastin atau ketotifen yang lebih baik

Pada bahagian Penyakit, Ubat-ubatan untuk pertanyaan Bantu saya mengetahui ejen anti-alergenik yang lebih kuat: Ketatifen atau Suprastin? diberikan oleh pengarang Dmitry Kulagin jawapan terbaik adalah Sebenarnya, mereka adalah onalog, yang lebih sesuai untuk ini dan mengambil

Isi kandungan:

Ketatifen lebih lembut

dan kemudian, dan kemudian sampah. ada ubat generasi ketiga, berjumpa doktor

Ketatifen mungkin, tetapi Suprastin lebih mudah dan lebih teruji. untuk saya...

  • Suprastin tindakan umum, dan ketotifen yang disasarkan - menekan refleks batuk, sangat mengeringkan selaput lendir mulut dan laring, dengan kesan hipnosis yang kuat (lebih kuat daripada suprastin) dan kesan sampingan dalam bentuk peningkatan selera makan.
  • Ketotifen - antihistamin pernafasan yang disebut.
  • Namun - Suprastin adalah penawar yang sangat baik untuk sengatan lebah, tawon, dll.
  • Sumber: http://2oa.ru/ketotifen-ili-suprastin-chto-luchshe/

Ketotifen

Penenang yang kuat. Dilarang untuk kanak-kanak di bawah umur 6 tahun. Digunakan untuk alahan. Menyekat pembebasan histamin.

Kesimpulannya tidak jelas, saya minta maaf - anda telah diberi ubat yang tidak boleh diterima, yang harus dijelaskan SEBELUM kanak-kanak mengambilnya.

Pada masa yang sama, ubat-ubatan dari kelas ini secara KATEGORAL tidak boleh dihentikan secara tiba-tiba Rejimen top-down secara eksklusif diperpanjang selama minimum 2 minggu.

Maaf, tetapi bagaimana dilarang sekiranya anotasi menunjukkan bahawa mereka diberikan kepada kanak-kanak di bawah 2 tahun. Ini adalah pertama, dan kedua, pakar pediatrik mengatakan bahawa ia lebih selamat daripada suprastin, fencarol, dll. Dan jika dilarang, dia tidak akan diberhentikan di Moscow di Institut Pediatrik untuk anak selama setengah tahun (berumur 3 tahun).

Semua yang anda katakan sangat pelik. Dan ia sangat bertentangan dengan apa yang saya tahu mengenai penyediaannya. Hampir semua titik. Tidak dapat mengetahui dari mana maklumat itu datang?

Pakar pediatrik kami meminumnya untuk anak saya (saya mesti mengatakan doktor yang sangat cekap dan berpengalaman) dan mengatakan bahawa ini adalah ubat yang sangat ringan. Mereka mengambilnya sekurang-kurangnya sebulan, kita boleh mengambil hingga tiga.

Rakan saya (gadis itu lebih dari 3x) mempunyai dermatosis, alergi terhadap hampir semua makanan, mereka pergi ke Moscow untuk mendapatkan rawatan di Institut Pediatrik. Mereka diberi ubat ini secara berkala sekurang-kurangnya 3 bulan, dan kemudian hingga enam bulan. Lebih-lebih lagi, walaupun dalam penjelasan ditunjukkan bahawa K. diambil untuk waktu yang lama, dari 3 tahun dalam bentuk tablet, dan hingga 2 tahun dalam bentuk sirap.

Saya membaca ringkasan bahan aktif dalam pangkalan data farmasi. Pembebasan cakera 2003. Tidak terdapat di Jerman. Ia digunakan secara eksklusif _ secara tempatan_ pada membran mukus (beberapa persiapan Semenanjung Perancis).

Ubat Eropah Timur (dari mulut ke mulut) mempunyai tahap umur 6 tahun (Slovenia), tetapi mereka tidak lulus ujian keselamatan di Jerman.

Terdapat juga persiapan pengeluaran Rusia dan India dengan bahan aktif ini, tetapi saya tidak mempunyai data mengenai ujian mereka.

Apa yang ditunjukkan dalam _notasi_anda, saya tidak tahu, kerana anda tidak menerbitkannya.

Hmm. Di sini saya mempunyai Vidal di tangan saya: "untuk kanak-kanak - 25 mcgkg berat badan 2 kali sehari, untuk kanak-kanak berumur lebih dari 3 tahun dengan berat badan lebih dari 25 kg - 1 mg 2 kali sehari".

Anya, apa yang harus saya berikan? Anak perempuan saya (Gosha adalah beberapa minggu lebih muda) menghabiskan tiga bulan untuk ketotifen pada musim panas. Polinoz, dengan serangan asma. Fenistil kepadanya - seperti tapal yang buruk. Tidak ada yang dapat menawarkan saya alternatif yang munasabah. Saya akan pergi sekarang ke homeopati, tetapi saya tidak tahu apa yang akan berlaku pada musim panas: ((

Saya juga terkejut dengan rentetan peristiwa - pertama kami memberi ubat kepada kanak-kanak itu, kemudian kami mengetahui apa itu?

Di Rusia, ketotifen diresepkan untuk kanak-kanak. Mengantuk memang salah satu kesan sampingan yang paling biasa. Sekiranya rasa mengantuk sangat teruk sehingga membuat anda bimbang untuk mengambil ubat tersebut, anda harus mempertimbangkan untuk mengurangkan dosnya dan meningkatkannya lebih perlahan kepada dos yang ditetapkan untuk penggunaan berterusan..

Selain mengantuk, peningkatan selera makan dapat diperhatikan. Anak perempuan itu berasal dari tanah lapar.

Mereka banyak menjawab saya mengenai Ketotifen sehingga saya sendiri tidak gembira kerana saya menulis. Penasihat seperti itu, celaka.

Secara umum, saya percaya bahawa jika pakar pediatrik yang benar-benar kompeten menetapkan, dan arahan untuk ubat itu tidak bertentangan dengan ini, maka tidak perlu diragukan.

Di klinik mana anak anda? Kami berada di 6 (di Gorky), dan sekarang kami telah berpindah dari Pusat. daerah dan sekarang ada (di Leonova).

Sebenarnya, Anya (Mandargora) biasanya memahami apa yang ditulisnya. Itulah sebabnya saya kecewa. Saya tahu bahawa ketotifen bukanlah ubat terbaik, tetapi sepertinya tidak ada alternatif lain untuk kita..

Dan ahli imunologi-alergis melantiknya kepada kami, di poliklinik pertama di Tributsa, dan kami tinggal di Baltraion. Sekarang saya akan pergi ke homeopati, saya takut memasukkan bayi dengan ketotifen: ((Dan doktor kami hanya menetapkannya.

Kerana ia murah dan berpatutan..

Saya tahu bahawa yang paling mudah adalah fenistil, tetapi, malangnya, untuk alahan bermusim kita, ini terlalu sedikit..

Kami juga menyemburkan dinatinium cromoglycate (cromogen, cropos, intal). Ini adalah produk tempatan yang bagus, tetapi harganya. : ((

Setelah kami sampai di hospital dengan serangan asma, kami harus menyerah dan memberi ketotifen. Bersama dengan segala yang lain, aib berlaku pada anak semasa musim berbunga.

Dan saya cuba meragui arahan ubat tersebut. Bo dapat membandingkan anotasi ubat Jerman dan Rusia. Bahasa Rusia hampir selalu dua kali lebih pendek.

Ringkasnya, jika ada peningkatan selepas ketotifen, saya akan mencari alergen. Saya mengeluarkan susu dari makanan, membuang habuk di rumah (melemparkan permaidani, buku di belakang gelas, sofa yang dibasuh sabun, kemudian membeli kulit), membeli alat pembersih-pengion-pelembap).

Di samping itu, kami membeli alat sedut kompresor (alternatif - ultrasonik) di rumah (saya rasa setiap keluarga yang mempunyai anak kecil, terutamanya terdedah kepada batuk). Anak jauh lebih baik.

Adakah anda hanya fikir doktor menasihatkan saya semua ini? Sayangnya, semua yang ada di Internet: ((

Saya menipu. Kromogen diresepkan di hospital, dan kemudian saya sendiri bertanya adakah perlu, mereka menjawab bahawa ya, tidak buruk untuk meneruskan: ((