TOP 7 ubat terbaik untuk alahan: klasifikasi, kebaikan dan keburukan, ulasan

  • Analisis

Perkara yang paling berharga bagi seseorang adalah kesihatan. Berkaitan dengan kemerosotan keadaan persekitaran di dunia moden, hampir semua orang menghadapi fenomena seperti alergi. Ia boleh muncul secara tiba-tiba, tanpa sebab yang jelas. Apa ubat yang dapat membantu melegakan gejala keadaan ini dengan cepat dan tanpa rasa sakit, anda akan mengetahui perkara ini dalam artikel kami.

Hari ini terdapat tiga kategori ubat yang digunakan oleh mulut

  • Generasi pertama. Mereka mempunyai kesan penenang dan hipnosis, dan juga mempunyai sifat tindakan jangka pendek, menyekat reseptor histamin. Mereka menyebabkan kesan sampingan dalam bentuk disfungsi sistem saraf pusat, gangguan najis, penurunan penglihatan dan kekeringan membran mukus di rongga mulut. Penggunaan yang kerap diperlukan.
  • Generasi kedua. Dadah jenis ini mempunyai jangka masa tindakan yang lebih lama (8-12 jam) berbanding kumpulan sebelumnya dan kesan sampingan yang kurang jelas. Mempengaruhi pembebasan, dinamika, metabolisme dan kinetik histamin itu sendiri. Di samping itu, mereka diresepkan bukan hanya untuk orang dewasa, tetapi juga untuk kanak-kanak. Aksi bermula dalam beberapa minit. Mereka boleh digunakan dalam jangka masa yang lama. Walau bagaimanapun, ubat ini boleh memberi kesan negatif pada jantung dan sistem peredaran darah..
  • Generasi ketiga. Mereka bertindak pada tahap sel, tanpa mempengaruhi sistem saraf pusat dan jantung, dan mempunyai kesan jangka panjang. Mengandungi metabolit barisan kedua.
  • Generasi keempat. Ubat semacam itu diambil untuk waktu yang lama (satu dos setiap 24 jam), mereka bertindak secara selektif, menyekat reseptor histamin jenis 1 (N1) tanpa mempengaruhi jenis 2 dan 3, dan, oleh itu, tidak mempunyai kesan sampingan.

TOP 7 ubat terbaik untuk alahan

Kedudukan kami merangkumi tujuh antihistamin:

  • Tab Cetrin. 10 mg No. 20;
  • Claritin 10 mg No. 30;
  • Tab Ksizal. 5 mg No. 14;
  • Tab Erius. 5 mg No. 10;
  • Fexofenadine - tab Akrihin. p / o ditangkap. 120 mg No. 10;
  • Semprex;
  • Gel Fenistil 50 g.

Mari pertimbangkan setiap alat dengan lebih terperinci.

Tab Cetrin. 10 mg No. 20

Pakej biru mengandungi 30 tablet, dibungkus dalam lepuh 10 keping. Setiap bahagian mengandungi 10 mg cetirizine dihydrochloride, excipients dan lactose monohydrate. Ubat ini mula bertindak dari 20 hingga 60 minit dan berlangsung lebih dari satu hari. Pengguna perhatikan kecekapan tinggi dan kekurangan mengantuk, serta harga ubat yang rendah.

Borangpil
Bahan aktifcetirizine dihydrochloride
Bilangan keping20-30
1 tablet10 mg
Penjanaan3
Umurdari 6 tahun

Harga dari 159 hingga 178 rubel.

kebaikan

  • menghilangkan rhinitis alergi, termasuk semasa berbunga herba dan ragweed, konjungtivitis, reaksi terhadap sinaran UV;
  • menghilangkan demam hay;
  • membantu dengan gigitan serangga;
  • menghilangkan gatal-gatal dengan dermatitis, neurodermatitis;
  • membantu dengan alahan makanan;
  • jangka masa tindakan yang panjang;
  • membantu dengan edema Quincke;
  • dikeluarkan di farmasi tanpa preskripsi;
  • pengambilan pil kecil setiap hari;
  • tidak menyebabkan rasa mengantuk.

Kekurangan

  • umur hingga 6 tahun (dalam bentuk ini), serta lebih dari 65;
  • intoleransi kehamilan dan laktosa;
  • penyakit buah pinggang dan hati, epilepsi;
  • gangguan irama jantung dan intoleransi individu;
  • dalam kes yang jarang berlaku, kesan sampingan berlaku (pening, ketidakselesaan pada saluran pencernaan).

Saya menggunakan produk ini semasa tempoh berbunga, apabila terdapat pemburukan. Saya minum satu pil. Kesannya berlangsung hampir sehari. Dan itu murah, dan tidak tertidur.

Claritin 10 mg No.30

Ubat tahan lama. Pembungkusan kadbod biru-hijau mengandungi 30 keping produk dalam lepuh. Ubat ini berkuatkuasa dalam masa 30 minit. Pencapaian kesan antihistamin diperhatikan dari 8-12 jam dan berlangsung sehingga satu hari. Kelebihan ubat ini adalah dengan mengambil 1 tablet sehari, dan orang yang menderita penyakit ginjal atau hati harus minum ubat ini hingga 1 kali dalam dua hari..

Borangpil
Bahan aktifloratadine
Bilangan kepingtiga puluh
Penjanaan2
1 tablet10 mg
Umurdari 12 tahun

Kos dari 572 hingga 673 rubel.

kebaikan

  • rhinitis alahan bermusim atau tahunan;
  • urtikaria idiopatik kronik;
  • konjungtivitis;
  • manifestasi alahan kulit;
  • menghilangkan rasa terbakar dan gatal di mata;
  • demam musiman;
  • membantu dengan edema Quincke dan pembengkakan membran mukus;
  • tidak menyebabkan rasa mengantuk, tidak menekan sistem saraf pusat;
  • tidak mengurangkan tumpuan perhatian.

Kekurangan

  • boleh menyebabkan alahan;
  • sakit saluran gastrousus;
  • takikardia;
  • harga tinggi;
  • keadaan lesu.

Alergi terhadap strawberi sejak kecil. Tetapi kadang-kadang saya sangat ingin mencuba buah ini. Saya tidak tahan. Ada baiknya jiran di negara ini mendapat ubat ini. Dalam setengah jam, gatal hilang, dan keesokan harinya ruam juga hilang. Ia membantu dengan baik, anda tidak perlu minum segenggam pil pada waktu siang, tetapi hanya satu.

Tab Ksizal. 5 mg No. 14

Alat generasi ketiga yang hebat, buatan Switzerland. Bahan levocetirizine menyekat reseptor. Pakej putih-kelabu mengandungi 14 keping produk, setiap tablet mengandungi 5 mg bahan aktif. Formula ubat secara praktikal tidak berinteraksi dengan ubat lain. Tidak ketagihan.

Borangpil
Bahan aktiflevocetirizine
Bilangan kepingempat belas
Penjanaan4
1 tablet5 mg
Umurdari 6 tahun

Kos dari 642 hingga 835 rubel.

kebaikan

  • kemungkinan kesan sampingan yang rendah;
  • membantu dengan edema Quincke;
  • cepat melegakan keradangan;
  • dermatosis alahan dan urtikaria kronik;
  • dengan konjungtivitis bermusim dan kronik;
  • rhinitis alahan;
  • mengurangkan kebolehtelapan vaskular;
  • menghilangkan gatal, bersin, mata berair dan kesesakan hidung;
  • demam hay;
  • rhinorrhea;
  • sah selama dua hari;
  • tidak menyebabkan ubat pelali;
  • mencegah perkembangan alahan;
  • tidak ketagihan.

Kekurangan

  • kehamilan dan penyusuan;
  • kanak-kanak di bawah umur 6 tahun;
  • harganya berpatutan;
  • tidak ditetapkan untuk orang yang mengalami kekurangan buah pinggang.

Doktor menetapkan ubat ini untuk saya, kerana saya sangat terseksa semasa berbunga tumbuhan dan pokok. Ya, ubatnya mahal, tetapi ia dapat membantu dengan cepat dan saya tidak melihat kesan sampingan dalam bentuk mengantuk dan gangguan pencernaan, seperti yang berlaku dengan ubat lain.

Tab Erius. 5 mg No. 10

Tablet biru dalam jumlah 10 keping, dibungkus dalam lepuh dan kotak kadbod dalam skema warna biru-merah. Sesuai untuk orang yang bertindak balas terhadap debunga, rambut haiwan dan terdedah kepada ruam alergi. Bentuk tablet boleh digunakan dari usia 12 tahun.

Borangpil
Bahan aktifdesloratadine
Bilangan kepingsepuluh
Penjanaan4
1 tablet5 mg
Umurdari 12 tahun

Kos dari 589 hingga 855 rubel.

kebaikan

  • manifestasi tindak balas buruk yang jarang berlaku;
  • rhinitis alergi (mengurangkan kesesakan hidung, mata berair, kemerahan mata);
  • tidak ketagihan;
  • gatal-gatal (menghilangkan gatal dan ruam);
  • mula bekerja dalam masa 30 minit;
  • sah selama 24 jam;
  • 1 tablet sehari sudah mencukupi.

Kekurangan

  • penjagaan khas mesti diambil sekiranya berlaku kegagalan buah pinggang;
  • kehamilan dan kanak-kanak (untuk borang ini sehingga 12 tahun);
  • intoleransi individu.

Semasa pergi ke negara ini pada musim bunga, saya mempunyai reaksi terhadap cahaya matahari pertama. Tompok-tompok merah di wajah dan kawasan terbuka badan gatal dan keluar. Dengan Erius, saya dengan tenang meneruskan perniagaan saya dan tidak ada keadaan yang lembap, tetapi hanya keceriaan dan keyakinan terhadap kemampuan saya. Satu pil - dan saya berada dalam barisan.

Fexofenadine - tab Akrihin. 120 mg No. 10

Salah satu alat generasi ketiga yang paling berpatutan. Ini adalah bungkusan putih dengan huruf biru "A", di dalamnya terdapat 10 tablet bersalut filem. Alat ini berfungsi untuk tujuan pencegahan dan sah selama satu hari.

Borangpil
Bahan aktiffexofenadine
Bilangan kepingsepuluh
Penjanaan4
1 tablet120 mg
Umurdari 12 tahun

Kos dari 233 hingga 259 rubel.

kebaikan

  • sesuai untuk manifestasi bermusim rhinitis alergi;
  • kos ubat yang rendah;
  • hampir tidak ada kesan sampingan;
  • anda boleh minum kursus panjang;
  • membantu dengan urtikaria kronik;
  • kesan 24 jam.

Kekurangan

  • kehamilan, kanak-kanak di bawah 12 tahun;
  • boleh digunakan dengan berhati-hati sekiranya berlaku kekurangan buah pinggang dan hepatik, orang yang berumur dan dengan penyakit kardiovaskular;
  • intoleransi terhadap komponen ubat.

Analog produk import seperti Telfast dan Feksadin. Dan harganya lebih murah. Ia tidak berfungsi dengan segera, secara beransur-ansur terkumpul di dalam badan. Kelebihan berbanding Suprastin adalah ketiadaan mengantuk. Mengesyorkan.

Semprex

Pakej biru mengandungi 30 kapsul. Ubat itu tergolong dalam generasi kedua. Berfungsi dalam 30 minit. Membantu alergi terhadap selesema, eksim atopik, demam hay, urtikaria dan rinitis. Pengguna memperhatikan toleransi ubat yang baik, dan juga dapat digunakan dalam jangka masa yang lama.

Borangkapsul
Bahan aktifacrivastine
Bilangan kepingtiga puluh
Penjanaan2
1 tablet8 mg
Umurdari 12 tahun

Kos dari 1760 hingga 2120 rubel.

kebaikan

  • boleh diambil dengan atau tanpa makanan;
  • kesan sekali sehingga 12 jam;
  • toleransi yang baik;
  • merawat semua jenis alahan, hingga sejuk;
  • eksim atopik;
  • jangka hayat yang panjang;
  • 30 keping dalam satu tablet.

Kekurangan

  • umur sehingga 12 tahun;
  • tetamu jarang di farmasi, hanya atas pesanan;
  • anda perlu minum beberapa kapsul sehari;
  • kehamilan dan kegagalan buah pinggang;
  • mengandungi laktosa dan pati, yang tidak sesuai untuk pesakit diabetes;
  • kos dana.

Doktor menetapkan ubat ini pada tahun 2007. Setelah meminumnya, saya sudah lama terlupa akan alahan makanan saya. Sebelum itu, saya terpaksa makan hampir satu kentang, terdapat bengkak mata dan telinga, serta ruam di seluruh badan. Alat yang sangat baik! Dengan penampilannya, kehidupan telah berubah dan menjadi lebih kaya dan lebih cerah. Mengesyorkan!

Gel Fenistil 50 g

Ia sering dijumpai di mana-mana farmasi dalam bentuk gel. Ia berada dalam tiub aluminium dan dibungkus dengan warna merah - oren. Ia mempunyai konsistensi yang padat dan telus tanpa bau. Dipaparkan setelah lebih kurang 6 jam.

Boranggel
Bahan aktifdimetindena
Isipadu50 g
Penjanaan2
100 g100 mg dimethindene maleate
Umurdari 1 bulan

Kos dari 518 hingga 645 rubel.

kebaikan

  • praktikalnya tidak ada sekatan umur;
  • terdapat di setiap farmasi;
  • bertindak dalam beberapa minit;
  • melegakan gejala manifestasi alahan;
  • melegakan kulit gatal dengan gigitan dan urtikaria;
  • membantu dengan selaran matahari, dermatosis gatal;
  • sesuai untuk tujuan pencegahan.

Kekurangan

  • hanya menghilangkan gejala alahan luaran;
  • intoleransi individu adalah mungkin;
  • harga tinggi.

Mengambil kecemasan sebelum perjalanan ke laut bersama anak-anak. Ia membantu dengan baik dengan rasa gatal, alergi terhadap pelbagai jenis perengsa dan kegembiraan berlebihan. Sekarang kita tidur nyenyak dan lama. Percutian berjalan lancar.

Jadual perbandingan ciri

Untuk menganalisis ciri dana yang dibentangkan, kami memformalkannya dalam jadual pangsi.

NamaBorangKomponenPengilangIsipadu pembungkusanTegasTarikh luput, tahun
Tab Cetrin. 10 mg No. 20pilcetirizineIndia20 keping.Dr. Reddy ni2
Claritin 10 mg No.30pilloratadineBelgium30 keping.Schering-Plough Labo N.V.4
Tab Ksizal. 5 mg No. 14pillevocetirizineSwitzerland14 keping.FARCHIM, S.A.3
Tab Erius. 5 mg No. 10pildesloratadineUSA10 keping.Schering-bajak2
Fexofenadine - tab Akrihin. p / o ditangkap. 120 mg No. 10pilfexofenadineRusia10 keping.AKRIKHIN KhFK JSC3
SemprexkapsulacrivastineGreat Britain30 keping.Glaxo smith klinelima
Gel Fenistil 50 g.geldimetindenaSwitzerland50 gKESIHATAN PENGGUNA GSK3

Petua memilih

Sebaiknya berjumpa doktor sebelum membeli produk. Bagaimanapun, pelbagai penyakit dapat disembunyikan di sebalik gejala alergi biasa. Dan ini boleh memperburuk diagnosis dan masa pemulihan. Hanya setelah berunding, diperiksa, lulus ujian dan sampel yang sesuai, adalah mungkin untuk memilih ubat yang paling berkesan. Penting untuk dipertimbangkan sebelum membeli:

  • Bentuk. Ia dipilih secara individu mengikut budi bicara anda. Tetes, sirap sesuai untuk kanak-kanak, tablet untuk orang dewasa. Untuk dermatitis, gel dan salap digunakan.
  • Umur. Sebagai peraturan, ditunjukkan dalam penjelasan yang dilampirkan pada ubat.
  • Kontraindikasi. Adakah mengikut arahan dan anda perlu mematuhinya.
  • Dos. Bagi sebilangan spesies, pengambilannya cukup sehari sekali, dan kadang-kadang diperlukan lebih kerap. Ikut arahan dalam arahan, jika tidak, dos berlebihan mungkin berlaku.
  • Jangka hayat. Jangan beli atau gunakan ubat yang telah tamat tempoh.
  • Pembungkusan dan jenama. Percayai hanya pengeluar yang dipercayai dan pastikan untuk melihat integriti pembungkusan.
  • Komposisi. Semakin sedikit bahan tambahan dan komponen tambahan dalam produk, semakin baik.

TOP 10 ubat terbaik untuk alahan

Kesihatan adalah perkara paling berharga yang dimiliki seseorang. Tetapi ada penyakit yang meracuni kehidupan dan mengurangkan kualitinya secara metodis, menghilangkan kesenangan sederhana: bersentuhan dengan haiwan peliharaan, pencuci mulut dengan buah kegemaran anda, menghirup aroma bunga. Walau bagaimanapun, ubat alergi terbaik dapat dengan cepat menghilangkan simptom dan membolehkan anda menikmati dunia di sekitar anda sepenuhnya. Ubat antihistamin yang dipilih dengan betul bertindak dengan cepat, menghilangkan gatal, bengkak, rhinitis alergi, dermatitis, batuk dan manifestasi penyakit lain.

Apa itu antihistamin

Antihistamin direka untuk memerangi reaksi alahan. Keberkesanannya berdasarkan interaksi dengan histamin, bahan utama yang mencetuskan rantaian tindak balas badan kepada alergen. Pada orang yang sihat, histamin tidak aktif pada basofil dan sel mast. Yang terakhir adalah salah satu subspesies sel darah putih, dalam bentuk dewasa ia tertanam dalam tisu penghubung dan berfungsi di sisi sistem kekebalan tubuh..

Apabila alergen bersentuhan dengan reseptor sel mast, histamin mencetuskan proses yang sangat tidak menyenangkan:

  • bronkospasme;
  • bengkak mukosa hidung;
  • ruam atau gatal pada muka dan badan;
  • kolik di dalam usus;
  • peningkatan rembesan perut;
  • gangguan irama jantung, dll..

Dalam kes yang teruk, kematian juga kerap berlaku. Serangan alahan sangat berbahaya bagi kanak-kanak.

Bahan ubat anti-alergenik mencegah permulaan atau mengurangkan manifestasi gejala ini dengan mematikan reseptor histamin. Antihistamin juga boleh digunakan untuk merawat gejala selsema..

Pengelasan alahan

Ubat anti-alergen secara bersyarat dapat dibahagikan kepada tiga generasi. Klasifikasi ini selalu menunjukkan susunan ubat-ubatan tersebut. Tetapi dari sudut pandang farmakokinetik, kimia bahan aktif dan interaksinya dengan reseptor histamin, ubat juga dibahagikan kepada tiga cabang.

  1. Generasi pertama menyekat semua reseptor histamin.
  2. Yang kedua mempengaruhi pembebasan, dinamika, kinetik dan metabolisme histamin itu sendiri.
  3. Yang ketiga mengandungi metabolit ubat barisan kedua.

Selain itu, jenis ubat lain boleh digunakan untuk melawan alahan:

  • kortikosteroid, yang merupakan ubat hormon;
  • ubat yang menstabilkan membran sel mast.

Apa yang mempengaruhi pilihan ubat

Pilihan kursus rawatan harus ditangani secara eksklusif oleh doktor. Faktor-faktor berikut mempengaruhi keputusan doktor:

  • klinik penyakit semasa - gejala dan sindrom yang berkaitan;
  • jenis alahan;
  • peringkat penyakit;
  • sejarah sebelumnya;
  • pengalaman mengambil antihistamin;
  • ciri kesihatan dan usia pesakit;
  • keadaan tertentu seperti kehamilan atau laktasi selepas bersalin.

Tugas utama doktor yang hadir adalah memilih ubat yang paling berkesan dan selamat yang akan membantu mengawal perjalanan penyakit ini, melegakan simptom dan mengembalikan pesakit ke kehidupan sebelumnya dalam keadaan remisi yang stabil..

Bentuk pelepasan dadah

Antihistamin terdapat dalam hampir semua bentuk ubat. Tablet antialergenik, dragees, serbuk penggantungan dan juga sirap lazat banyak terdapat di pasaran. Orang tua suka yang terakhir, kerana kadang-kadang mendapatkan anak untuk mengambil ubat adalah tugas yang sukar dan agak gugup..

Dalam keadaan akut, ubat-ubatan diresepkan dalam bentuk penyelesaian untuk suntikan atau infus intravena. Ini bukan hanya disebabkan oleh fakta bahawa antihistamin aktif mula berfungsi lebih cepat, menembusi terus ke aliran darah. Apabila pesakit tidak sedarkan diri, mustahil untuk menelan ubat secara bebas..

Sekiranya tindak balas alahan menghalang saluran udara, semprotan hidung mungkin disyorkan. Mereka cepat menghilangkan bengkak, membuat pernafasan lebih mudah dan membantu mengatasi selesema. Ubat ini sangat popular pada bulan-bulan puncak alahan bermusim, seperti debunga dari bunga tertentu. Mereka juga membantu pesakit yang sensitif terhadap debu, rambut kucing dan anjing..

Sekiranya alergi itu muncul dalam bentuk gejala kulit, salap dan krim dengan kesan antipruritik dan dekongestan yang kuat mungkin diresepkan. Kelebihan bentuk antihistamin ini adalah lokasi tindakannya dan permulaan keadaan yang cepat.

Penurunan antihistamin akan melegakan gejala yang tidak menyenangkan yang menyentuh mata:

  • lakrimasi;
  • gatal;
  • sensasi badan asing;
  • manifestasi konjungtivitis.

Kelebihan dan Kekurangan Ejen Generasi Pertama atau Penenang

Antihistamin generasi ini bertindak pada semua reseptor histamin, walaupun dicipta hanya dengan mata untuk menaip H1. Reseptor ini terletak di otot licin organ: usus dan perut, bronkus, saluran darah, dll. Tetapi ubat lini pertama juga mempengaruhi reseptor H3, yang meliputi sistem saraf pusat dan periferal. Oleh kerana itu, kesan sampingan utama ubat adalah kesan penenang dan hipnosis berterusan..

Walau bagaimanapun, faedah ubat generasi pertama tidak boleh dipandang rendah:

Dalam beberapa kes, ubat tetap menjadi satu-satunya pertolongan cemas. Sebagai contoh, suntikan intramuskular campuran diphenhydramine dan analgin dengan cepat mengurangkan demam tinggi, yang dapat menyelamatkan nyawa dalam keadaan kecemasan..

Suntikan diphenhydramine dalam kombinasi dengan analgesik dikontraindikasikan pada pesakit diabetes, asma, pesakit dengan bisul di saluran gastrointestinal. Sekiranya suntikan tidak membantu, perlu segera memanggil ambulans, kerana reaksi sedemikian mungkin menunjukkan radang paru-paru atau penyakit buah pinggang yang berbahaya.

Kelemahan ubat-ubatan tersebut dipenuhi dengan banyak masalah daripada ubat penenang:

  • dana tidak mempunyai tindakan yang berpanjangan, kesannya hilang dengan cepat;
  • kerana perencatan tindak balas di bawah tindakan mereka, tidak diinginkan untuk bekerja dengan mekanisme atau memandu kereta;
  • penggunaan jangka panjang atau overdosis boleh menyebabkan pergolakan psikomotor;
  • ubat meningkatkan kesan alkohol yang memabukkan;
  • dengan jangka masa panjang, ketagihan mungkin berlaku, ubat berhenti mengatasi alahan.

Ubat terbaik

Suprastin

Suprastin berdasarkan chloropyramine mempunyai kesan terapeutik yang cukup cepat. Oleh itu, ia sering diresepkan dalam keadaan darurat dengan memberikan dos secara intramuskular atau intravena. Ciri ubat ini adalah jangka pendek dalam aliran darah dan perkumuhan hampir lengkap dari badan melalui buah pinggang. Tetapi ini juga merupakan kekurangan ubat: tidak boleh diminum oleh pesakit dengan kekurangan buah pinggang..

  • keberkesanan dalam konjungtivitis, urtikaria, angioedema, dermatitis atopik;
  • kos yang murah;
  • tidak terkumpul dalam sel badan.
  • kesan penenang;
  • tidak sesuai untuk wanita hamil, kanak-kanak kecil.

Tavegil

Ubat ini masih sangat diperlukan sebagai ubat tambahan untuk rawatan kejutan anaphylactic, reaksi alergi semu. Tavegil dibezakan daripada ubat-ubatan lain dari siri ini dengan jangka masa tindakan: kesan antihistamin dapat bertahan hingga 8 jam.

  • belanjawan;
  • dengan cepat dan untuk jangka masa panjang mengatasi lakrimasi dan bersin semasa berbunga tanaman alergen pada musim bunga;
  • melegakan bengkak tekak.
  • itu sendiri alah;
  • dilarang digunakan oleh wanita hamil, kanak-kanak di bawah satu tahun;
  • menghalang tindak balas.

Diphenhydramine

Salah satu ubat anti-alergi pertama. Diphenhydramine dalam komposisi mempunyai kesan anti-radang tambahan dan meningkatkan kesan analgesik. Selalunya digunakan dalam keadaan kecemasan oleh pasukan ambulans.

  • berkesan;
  • sesuai dengan sebilangan ubat-ubatan tertentu;
  • murah.
  • kesan penghambatan yang jelas pada sistem saraf pusat;
  • boleh menyebabkan anemia;
  • mempengaruhi degupan jantung;
  • sesuai untuk orang dewasa sahaja.

Diazolin

Ubat ini cukup serba boleh, kerana ia merangkumi kumpulan usia pesakit yang luas. Untuk kanak-kanak kecil, pakaian kanak-kanak dihasilkan. Tempoh kesan pengambilan ubat berdasarkan mebhydroline berlangsung lama.

  • murah;
  • sejagat;
  • dengan pendedahan yang berpanjangan;
  • boleh diterima untuk penerimaan profilaksis.
  • lemah sebagai ubat utama untuk manifestasi serangan alahan yang teruk;
  • mempunyai pelbagai kesan sampingan;
  • banyak kontraindikasi.

Peritol

Garam cyproheptadine, bertindak sebagai bahan aktif, menghalang pembebasan histamin. Oleh itu, Peritol berkesan untuk hampir semua jenis alergi, dan juga digunakan untuk merawat anoreksia, keletihan yang melampau dan migrain..

  • pelbagai tindakan terapi;
  • bentuk dalam bentuk sirap untuk bayi dari usia dua tahun;
  • meningkatkan penyerapan nutrien.
  • tidak sesuai untuk wanita hamil dan semasa menyusu;
  • menyebabkan rasa mengantuk;
  • memprovokasi berlakunya bengkak;
  • membawa kepada kenaikan berat badan.

Kebaikan dan keburukan ubat generasi kedua yang tidak sedatif

Generasi kedua bertindak pada reseptor dengan lebih selektif, oleh itu ia tidak mempunyai kesan hipnosis, tidak menghalang sistem saraf pusat. Walau bagaimanapun, ubat-ubatan tersebut tidak memberi kesan segera, tidak tersedia dalam bentuk suntikan, dan tidak sesuai untuk keadaan rumit. Oleh kerana bahan aktif memasuki tubuh dalam bentuk tulennya, ubat semacam itu dikontraindikasikan untuk orang yang mempunyai hati yang berpenyakit..

Manfaat utama antihistamin yang tidak menenangkan adalah:

  • kekurangan pil tidur;
  • lebih sedikit reaksi sampingan;
  • pelbagai jenis rawatan;
  • mengekalkan aktiviti terapi selama 8-12 jam;
  • kemungkinan kemasukan ke pesakit dari dua tahun.

Kelemahan dana generasi kedua adalah:

  • kesan buruk pada degupan jantung pada orang yang mempunyai penyakit hati dan buah pinggang;
  • kesan tertangguh;
  • harga tinggi.

Ubat terbaik

Claritin

Ubat paling berkesan dalam satu generasi. Sesuai untuk semua peringkat umur dan selamat untuk bayi baru lahir sehingga berumur satu tahun. Berkesan untuk subtipe bronkus dan laringospasme, edema, alergi kulit.

  • bertindak dalam setengah jam;
  • tidak mempengaruhi tumpuan perhatian;
  • sesuai untuk pelbagai jenis alahan.
  • harga tinggi;
  • kesan negatif pada buah pinggang.

Fenistil

Ubat yang baik untuk rawatan bayi di bawah pengawasan ketat doktor, yang dihasilkan dalam bentuk salap, tetes. Ulasan menunjukkan kesan yang lebih lemah berbanding Claritin. Walau bagaimanapun, ubat ini dapat mengatasi reaksi terhadap cahaya matahari, alergen makanan, rambut haiwan.

  • menyekat pengeluaran histamin;
  • kesannya datang dengan cepat;
  • melegakan kesan interaksi dengan pelbagai jenis alergen.
  • berfungsi sebagai pil tidur yang lemah;
  • tidak boleh diterima semasa mengambil ubat tertentu;
  • tidak sesuai dengan alkohol.

Sejarah

Ubat yang optimum untuk rawatan alahan kronik, kerana keberkesanannya dapat bertahan hingga 10 hari. Boleh digunakan sebagai monopreparasi untuk rawatan manifestasi alahan yang teruk.

  • satu dos mengekalkan kesannya untuk masa yang lama;
  • apabila dimakan, antihistamin tambahan tidak diperlukan;
  • berkesan dalam penyakit kronik.
  • dikontraindikasikan pada orang dengan penyakit jantung, kerana ia mempengaruhi ototnya, mengubah kekerapan kontraksi;
  • tidak boleh digunakan dalam keadaan alahan akut;
  • mahal;
  • dilarang untuk wanita hamil yang terus menyusui dan bayi.

Semprex

Ubat dengan acrivastine berkesan untuk setiap jenis alergi. Semprex telah membuktikan dirinya dalam rawatan eksim atopik, reaksi alergi terma.

  • dirasakan dengan sempurna oleh pesakit walaupun dengan rawatan yang panjang;
  • tidak mempunyai kesan walaupun ubat penenang paling ringan.
  • dikontraindikasikan dalam penyakit buah pinggang, semasa kehamilan, penyusuan;
  • penggunaan oleh pesakit diabetes harus berhati-hati;
  • umur minimum untuk memulakan rawatan adalah 12 tahun.

Trexil

Secara selektif menekan reseptor histamin, oleh itu, ia sama sekali tidak mempengaruhi keadaan emosi pesakit, tidak membetulkan kelajuan tindak balas dalam sistem saraf. Ubat ini telah menunjukkan keberkesanan dalam memerangi alergi yang berlarutan, tidak kehilangan keberkesanannya dalam reaksi akut terhadap bahan yang menjengkelkan.

  • tidak memutarbelitkan proses dalam sistem saraf pusat;
  • tidak memprovokasi penampilan mengantuk;
  • membantu dengan asma bronkial.
  • mempunyai tahap alahan yang tinggi.

Ciri-ciri generasi ketiga (baru) atau metabolit aktif

Cabaran utama yang dihadapi syarikat farmaseutikal semasa penciptaan ubat baru adalah mengurangkan bilangan kesan sampingan negatif. Pembangun berjaya meneutralkan kesan ubat pada kardiovaskular, sistem saraf, untuk mengurangkan kesan ginjal. Ini menjadi mungkin kerana fakta bahawa bahan ubat yang berfungsi dalam komposisi ubat generasi terbaru memasuki aliran darah dalam bentuk metabolit - produk reaksi kimia.

Oleh itu, barisan ketiga antihistamin mempunyai kelebihan yang ketara:

  • spektrum kesan sampingan minimum;
  • kecekapan kolosal;
  • kesan positif jangka panjang pada pengantara alahan.

Tetapi ada juga kelemahannya:

  • tahap harga tinggi;
  • pengambilan ubat antihistamin pada kanak-kanak di bawah usia enam tahun dengan ubat-ubatan ini tidak selalu boleh dilakukan.

Ubat terkemuka

Persediaan Levocetirizine

Levocetirizine menggabungkan sebilangan ubat analog:

Ubat menekan reseptor H1 dan berfungsi pada tahap proses imunopatologi yang bergantung pada histamin dalam badan. Selepas penyumbatan reseptor, kesan antihistamin berterusan berlaku, kebolehtelapan vaskular menurun, dan penarikan cecair ke dalam tisu berkurang, yang menghalang perkembangan bronkospasme. Komponen ini berkesan dalam rawatan alahan debunga musiman dan sepanjang tahun, membantu dalam memerangi urtikaria dan dermatosis yang berasal dari alergi. Kesan ubat levocetirizine dirasakan selepas 12-60 minit dan berlangsung sekurang-kurangnya sehari.

  • kecekapan tinggi dengan ruam, gatal-gatal;
  • hampir tidak ada kesan sedatif secara mutlak, sambil memerhatikan dos terapi yang betul;
  • kelegaan cepat;
  • tempoh pengampunan.
  • komponen tersebut dikeluarkan oleh buah pinggang, oleh itu ia mempengaruhi kerja mereka;
  • masuk ke dalam susu ibu;
  • harga.

Persediaan Desloratadine

Dadah popular moden dengan desloratadine mempunyai nama berikut:

Bahan ini mempunyai kesan yang berpanjangan pada reseptor H1, kerja yang disekat setengah jam selepas pengingesan. Antihistamin berdasarkannya melegakan kekejangan otot licin, mencegah pembentukan edema, sangat memudahkan perjalanan reaksi pada rhinitis alergi dan urtikaria kronik. Selain tablet, ia juga boleh didapati dalam bentuk sirap yang sesuai untuk kanak-kanak berumur 1 hingga 12 tahun.

  • permulaan kesan segera;
  • kebebasan daripada pengambilan makanan;
  • kesan penghambatan minimum dan jarang berlaku;
  • sebilangan kecil manifestasi kejadian sampingan.
  • kos;
  • kemustahilan terapi untuk kegagalan buah pinggang kronik.

Persediaan dengan fexofenadine

Senarai ubat yang baik dengan fexofenadine ditunjukkan oleh ubat berikut:

Fexofenadine sama sekali tidak mempunyai tindakan kardiotoksik, oleh itu ia sesuai untuk pesakit yang mengalami masalah jantung. Menunjukkan kecekapan dalam demam dan urtikaria. Untuk kemudahan, dijual sebagai tablet dan penggantungan. Kemasukan untuk kanak-kanak berumur 6-12 tahun.

  • tidak menjejaskan fungsi sistem kardiovaskular;
  • diluluskan untuk rawatan kanak-kanak prasekolah;
  • cepat melegakan gejala yang tidak diingini.
  • kehadiran tindak balas sampingan dari saluran gastrointestinal dalam bentuk mual, kembung perut, muntah, sakit perut;
  • Boleh menyebabkan pencerobohan atau mengantuk
  • terdapat kes peningkatan suhu semasa pengambilan.

Ubat rakyat untuk alahan

Sebelum permulaan penggunaan ubat terapi antihistamin yang berkesan, kaedah rakyat untuk menangani alahan telah digunakan secara aktif. Mereka menarik kerana sifatnya yang tidak hormon dan keselamatannya yang relatif. Mereka yang, dengan alasan apa pun, tidak dapat menggunakan ubat-ubatan moden, boleh mengikuti kursus mengikut kaedah rakyat.

Sebarang rawatan dengan resipi rakyat mesti dipersetujui dengan doktor! Dalam proses akut penyakit ini, penggunaan kursus yang meragukan adalah kontraindikasi.!

Penggunaan tanaman perubatan adalah bahagian penting dari terapi tradisional. Infusi, rebusan, penyedutan dan juga mandi mempunyai kesan melegakan berterusan untuk rhinitis, urtikaria, demam jerami yang teruk dan keadaan lain yang disebabkan oleh alergen.

Sebagai contoh, walaupun pesakit termuda boleh dirawat dengan rebusan daun salam. Tempat ruam dirawat dengan cecair; dengan luka kulit yang luas, anda boleh mandi mandi. Rawatan sedemikian melegakan gatal, kemerahan, mempercepat penyembuhan alat yang rosak..

Mandi berturutan mempunyai kesan yang serupa. Di samping itu, anda boleh minum rebusan: pengambilan harian yang panjang membantu menghilangkan alahan kronik.

Shilajit kekal sebagai salah satu antihistamin yang paling kuat dari sumber semula jadi. Penyelesaiannya boleh digunakan untuk melumasi eksim dengan melarutkan 1 g komponen dalam 100 ml air suam. Dengan mengurangkan dos menjadi 1 g per liter air, persediaan oral yang berkesan dapat disediakan. Cecair ini melegakan pembengkakan membran mukus, tetapi mempunyai kesan diuretik dan menenangkan usus..

Analog ubat mahal untuk alahan

Para saintis masih bergelut dengan penyebab alahan. Penyelidik dari Australia telah mengenal pasti kaitan antara alergi makanan dan kekurangan vitamin D, dan rakan mereka dari England berpendapat bahawa "kemandulan" harus dipersalahkan - lebih baik memperkenalkan kanak-kanak itu kepada makanan baru secepat mungkin agar pada masa depan tubuh tidak salah menganggapnya sebagai alergen, misalnya, selai kacang.

Malangnya, alahan tidak dapat disembuhkan, tetapi anda boleh melawan gejala yang muncul kerana "menghidupkan" histamin. Bahan ini aktif dan menyebabkan reaksi alergi yang biasa: batuk, hidung berair dan gatal.

Ahli farmasi membahagikan tablet alergi kepada dua generasi, dengan mengambil kira tempoh tindakan, keberkesanan dan kesannya pada sistem saraf pusat. Glukokortikosteroid diasingkan secara berasingan - dana kumpulan ini biasanya dihasilkan dalam bentuk gel, salap dan losyen.

Pil "generasi ketiga" untuk alergi masih diperuntukkan untuk ubat-ubatan baru yang asasnya, tindakannya akan berbeza dengan pil generasi kedua. Persatuan Alergi Rusia dalam garis panduan klinikalnya juga tidak menyebut generasi mana pun, kecuali yang pertama dan kedua.

Dari setiap kumpulan, kami mengambil pil alergi yang paling popular dan memilih pil murah. Kami menganggap faedahnya seperti di kedai runcit: kami membandingkan harga untuk jisim bahan aktif.

Perhatian! Sekiranya doktor menetapkan ubat, periksa kemungkinan menggantinya dengan ubat lain, tetapi dengan komposisi yang sama. Mungkin, sebagai tambahan kepada bahan aktif utama, bahan bantu juga berperanan: sebagai pengganti, mereka mungkin tidak sesuai dengan ubat lain yang digunakan.

Analog atau sinonim?

Dalam pertuturan sehari-hari, orang memanggil ubat dari pengeluar yang berlainan, tetapi dengan bahan aktif yang sama. Ahli farmasi dan ahli farmakologi keberatan: analognya adalah ubat dengan bahan aktif yang berbeza, tetapi digunakan untuk merawat penyakit yang sama. Dan ubat dari pengeluar berbeza dengan bahan aktif yang sama adalah sinonim.

Dalam artikel ini, kami menggunakan kata "analog" dalam arti umum - sebagai ubat dengan bahan yang sama, tetapi lebih murah. Ahli farmasi dan ahli farmakologi, maafkan kami.

Antihistamin generasi pertama

Pil alergi generasi pertama menyebabkan rasa mengantuk dengan mempengaruhi sistem saraf pusat. Tetapi mereka bertindak seketika - ini penting apabila reaksi alergi berkembang dengan cepat.

Suprastin

Salah satu ubat alergi yang paling murah dan berkesan. Suprastin bertindak selama 4-6 jam, tetapi penggunaan jangka panjang menyebabkan toleransi terhadap ubat - iaitu, dari masa ke masa, ia mungkin tidak berkesan pada dos yang sama.

Bahan aktif dalam tablet Suprastin adalah chloropyramine.

11 ubat alahan terbaik

Bukan kerana apa-apa alergi disebut penyakit abad ke-21 - hari ini orang dari semua peringkat umur harus menanganinya, dan bukan hanya pada musim bunga dan musim panas, ketika tanaman mekar, tetapi sering sepanjang tahun. Reaksi alergi disebabkan oleh apa sahaja: makanan, ubat-ubatan dan bahan kimia rumah tangga, rambut haiwan kesayangan, serbuk sari, habuk biasa, sinar matahari dan juga sejuk. Oleh itu, persoalan ubat alergi mana yang lebih disukai daripada semua yang ditawarkan di farmasi sangat relevan.

Gejala alahan tidak menyakitkan, tetapi sangat tidak menyenangkan: mata berair, bersin, pelepasan hidung, ruam pada wajah dan badan yang gatal dan meradang. Keadaan ini amat sukar bagi kanak-kanak kecil. Dalam kes yang sukar, edema Quincke berlaku dan kejutan anaphylactic berkembang. Oleh itu, sangat penting untuk mengetahui ubat mana yang melawan alahan, dalam mana lebih baik digunakan, apa perbezaan dan ciri mereka. Bagaimanapun, setiap ubat untuk alahan mempunyai komposisi dan mekanisme tindakannya sendiri, dos dan kontraindikasi juga berbeza. Agar tidak membahayakan diri sendiri dan memulihkan kesihatan normal secepat mungkin, ada baiknya mengkaji penilaian secara terperinci dan memilih ubat terbaik untuk alahan.

Apakah ubat untuk alahan

Tiga generasi pil anti-alergi digunakan dalam terapi moden. Perwakilan generasi terkini mempunyai kesan sampingan dan kontraindikasi yang jauh lebih sedikit, mereka dibezakan oleh kesan cepat dan lebih tahan lama walaupun pada dos kecil. Tetapi bersama dengan mereka, ubat anti-alergi tradisional untuk kanak-kanak dan orang dewasa generasi pertama juga digunakan - kadang-kadang hanya mereka yang dapat memperbaiki keadaan pesakit.

Sebagai tambahan kepada antihistamin, juga terhadap alahan untuk kanak-kanak dan pesakit yang lebih tua boleh diresepkan:

  • kortikosteroid - suntikan hormon atau pil;
  • penstabil membran sel mast.

Di bawah ini akan dipertimbangkan dengan lebih terperinci ubat anti-alergi yang paling popular dari kategori yang disenaraikan. Peringkat disusun dengan mengambil kira keberkesanan ubat, jumlah kesan sampingan dan kos.

Antihistamin dari pelbagai generasi

Untuk melegakan simptom alergi, diperlukan untuk bertindak dalam dua arah: untuk menghilangkan sumber alergi, dan untuk menekan pelepasan histamin - bahan yang mula dihasilkan oleh badan secara aktif sebagai tindak balas kepada perengsa. Yang terakhir dicapai dengan bantuan ubat dari kumpulan ini, mereka melegakan kerengsaan dan keradangan membran mukus mata dan nasofaring dengan kepantasan dan keberkesanan yang berbeza-beza, merawat ruam dan bengkak, dan gejala lain. Empat generasi ubat anti-alergi digunakan hari ini.

Dalam perubatan praktikal moden, dan lebih-lebih lagi dalam pediatrik, agen anti-alergenik ini digunakan dalam kes yang jarang berlaku. Tetapi kadang-kadang merekalah yang menjadi satu-satunya keselamatan yang dapat dilakukan, jadi perlu belajar lebih banyak tentang mereka juga. Kelemahan ubat-ubatan tersebut jauh lebih banyak daripada kelebihannya, yang utama adalah senarai kontraindikasi dan kesan sampingan yang panjang.

    Kesan negatif pada sistem saraf pusat - hampir semua tablet dari kelas ini mempunyai kesan hipnosis dan sedatif yang ketara. Dengan pengecualian yang jarang berlaku, kesan terapi tidak lama. Ubat-ubatan ini dapat mengurangkan nada otot. Pergolakan psikomotor boleh berlaku dengan penggunaan ubat ini secara berpanjangan atau overdosis yang tidak disengajakan. Semasa terapi dengan ubat ini, anda tidak dapat melakukan tugas yang memerlukan peningkatan konsentrasi. Ubat-ubatan anti-alergi generasi ini meningkatkan kesan alkohol, ubat analgesik dan beberapa ubat lain. Dengan rawatan selama lebih dari tiga minggu, tachyphylaxis berkembang - ketagihan terhadap komponen aktif ubat, akibatnya keberkesanannya berkurang. Atas sebab ini, jika setelah tiga minggu terapi gejala alergi belum hilang, agen yang digunakan memerlukan penggantian..

Di AS dan Eropah, banyak ubat dalam kategori ini dilarang dan tidak lagi digunakan. Ini disebabkan oleh tindakan negatif yang terlalu kerap, di antaranya takikardia, pengeringan mukosa mulut, pengekalan kencing, sembelit, penurunan penglihatan.

Kebaikan

Mungkin satu-satunya kelebihan antihistamin ini untuk alergi kulit adalah ketersediaan. Berbanding dengan ubat-ubatan baru generasi terkini, ini beberapa kali lebih murah. Kesannya muncul dengan cepat, tetapi tidak bertahan lama. Sebilangan tablet digunakan sebagai antiemetik atau sebagai alternatif apabila kesan ubat utama menurun.

Penarafan antihistamin generasi pertama terbaik untuk alahan

Penarafan# 1# 2# 3
Nama
Diphenhydramine

Tavegil

Diazolin

Peritol

Ubat ini berkesan untuk hampir semua jenis alahan, dengan cepat menghilangkan manifestasi demam hay, urtikaria, neurodermatitis, dermatitis dengan menekan pembebasan histamin. Juga digunakan untuk merawat migrain, anoreksia, cachexia.

Bahan aktif adalah garam cyproheptadine.

    Terdapat dalam bentuk tablet untuk orang dewasa dan dalam sirap untuk kanak-kanak dari dua tahun. Ia mempunyai pelbagai kesan. Merangsang penyerapan nutrien, yang penting bagi pesakit anoreksik dengan masalah pemakanan dan kenaikan berat badan.
    Mengarah kepada gangguan aliran air kencing dan pembengkakan. Tidak diresepkan untuk wanita hamil dan menyusui. Ini menyebabkan kenaikan berat badan, yang bukan untuk semua orang. Sedatif, mengantuk.

Diazolin

Komponen aktif ubat ini adalah mebhydrolin.

    Sesuai untuk semua peringkat umur. Ia murah. Ia bertindak dengan cepat dan mengekalkan kesannya dalam jangka masa yang lama. Boleh digunakan untuk tujuan pencegahan.
    Ia tidak berkesan untuk alahan teruk sebagai ubat utama. Ia mempunyai kontraindikasi dan kesan sampingan. Kontraindikasi pada kehamilan dan penyusuan, kegagalan jantung, epilepsi, glaukoma, prostatitis adenoma.

Diphenhydramine

Bahan aktif dalam ubat ini adalah diphenhydramine. Diphenhydramine tanpa keterlaluan disebut keturunan semua antihistamin..

Selain anti-alergi, ia juga mempunyai kesan anti-radang, termasuk dalam triad - gabungan ubat-ubatan yang digunakan oleh pasukan ambulans semasa rawatan kecemasan.

    Kos rendah. Tindakan pantas. Menggabungkan dengan baik dengan ubat lain.
    Mengantuk, kelesuan, penghambatan reaksi, atau sebaliknya, pergolakan berlebihan, insomnia. Bahan aktif mempengaruhi pengecutan jantung, menyebabkan anemia. Lebih baik tidak menggunakan diphenhydramine untuk rawatan sistemik kanak-kanak dan wanita hamil atau menyusui.

Tavegil

Ubat ini, terbukti dengan pengalaman bertahun-tahun, hari ini digunakan sebagai tambahan dalam rawatan reaksi alergi pseudo dan kejutan anaphylactic. Terdapat sebagai tablet atau cecair untuk suntikan.

Walaupun Tavegil tergolong dalam generasi pertama, ia masih popular hingga kini, bersama dengan rakan sejawat yang lebih lembut..

    Harga rendah - dari 100 rubel setiap pakej. Kecekapan tinggi - Tavegil sangat membantu mengatasi masalah gatal, bengkak, bersin dan hidung berair, lakrimasi. Tindakan boleh berlangsung sehingga lapan jam - dari semua tablet dalam kategori ini, hanya ini yang mempunyai kesan yang tahan lama.
    Kadang-kadang Tavegil sendiri menyebabkan alahan. Tidak boleh digunakan untuk menghilangkan alahan pada wanita hamil dan anak kecil di bawah usia satu tahun. Setelah mengambil pil, dilarang memandu dan melakukan bangunan penting lain yang memerlukan perhatian dan ketepatan pergerakan yang meningkat.

Suprastin

Ia masih kerap diresepkan untuk rawatan alahan, terutamanya dalam keadaan kecemasan - dalam kes ini ia diberikan sebagai penyelesaian secara intramuskular atau intravena. Sebagai perbandingan dengan analog dari kelas ini, ia mempunyai sedikit kesan sampingan dan kontraindikasi.

Bahan aktifnya adalah chloropyramine, tidak tinggal dalam darah untuk jangka masa yang lama, tidak disimpan dalam sel dan diekskresikan sepenuhnya melalui buah pinggang bersama dengan air kencing. Atas sebab ini, Suprastin tidak boleh diambil oleh pesakit yang, selain alergi, juga mengalami kegagalan buah pinggang dalam bentuk apa pun.

Ia mempunyai kesan penenang, menimbulkan rasa mengantuk, tetapi cukup berkesan untuk urtikaria, konjungtivitis alergi, dermatitis atopik, edema Quincke.

    Kos rendah. Kecekapan yang terbukti.
    Menyebabkan mengantuk dan menghalang tindak balas refleks. Tidak ditetapkan untuk kanak-kanak kecil dan wanita hamil, pemandu, doktor.

Antihistamin generasi kedua untuk alahan

Perbezaan dan kelebihan utama ubat-ubatan ini adalah sedikit kesan pada sistem saraf pusat. Mengantuk atau kelambatan reaksi berlaku lebih jarang, hanya jika dosnya dilanggar atau hipersensitiviti individu pesakit terhadap bahan aktif. Mereka juga kurang memberi kesan pada tisu jantung dan saluran pencernaan. Sekiranya anda perlu mencari ubat alahan yang baik dan murah untuk kanak-kanak, doktor sering menggunakan ubat dalam kategori tertentu..

keburukan

  • Tidak semua ubat boleh digunakan untuk wanita dalam tempoh melahirkan dan memberi makan anak, bayi.
  • Tidak boleh diambil untuk penyakit buah pinggang.
  • Harga tinggi.

Kebaikan

  • Tindakan pantas berlangsung selama 8-12 jam;
  • Kesan sampingan yang lebih ketara.
  • Sesuai untuk digunakan dalam pediatrik.

Berikut adalah gambaran umum mengenai ubat yang paling biasa dibeli dari kumpulan ini..

Penarafan antihistamin alergi generasi kedua terbaik

Penarafan# 1# 2# 3
Nama
Fenistil

Trexil

Sejarah

Trexil

Ia adalah antihistamin generasi ke-3, antagonis reseptor H1 yang aktif. Bertindak secara selektif, adalah turunan dari buterofenol dalam komposisinya.

Digunakan dalam rawatan alahan kronik, asma bronkial, serta reaksi alergi akut sementara yang disebabkan oleh perengsa luaran.